Soutěž na dům s pečovatelskou službou v Brně

(ČTK) – Brno chystá v městské části Bystrc stavbu domu s pečovatelskou službou s desítkami bytů pro seniory. Předpoklad výstavby je v letech 2022 až 2023, řekla dnes ČTK Radka Loukotová z tiskového oddělení magistrátu. Odhad nákladů byl podle ní 150 milionů korun na 50 až 60 bytů, zvýšit by je ale mohl záměr městské části, která chce počet bytů zvýšit až na 90.

Město na návrh domu, který bude vedle dětského centra Chovánek ve Vejrostově ulici, vypisuje užší soutěž. Stanoví mimo jiné konečný počet bytů, jasno by mělo být letos na podzim. „Na projektu úzce spolupracujeme s městskou částí. Právě na základě jejích připomínek jsme ladili naši představu o počtu bytů i o jejich velikosti. Výstavba bude zahrnovat jak garsoniéry, tak byty 1+1 a 2+kk. Část bytů bude bezbariérových, aby je mohli využít také handicapovaní občané,“ uvedl primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD).

Užší soutěž znamená, že soutěžící podají žádost o účast a zašlou doklady o kvalifikaci. Porota na základě kvalifikace vybere pět soutěžících, kteří vypracují návrhy. Porota složená z odborníků a politiků je pak vyhodnotí. „Podle předběžného harmonogramu se budou moci zájemci přihlásit do června, pět vybraných bude mít přes prázdniny čas na vytvoření návrhu a na podzim bude vyhlášen vítěz soutěže,“ doplnila Loukotová.

Doplněno Stavbaweb:
Městská rada zároveň jmenovala porotu. Má sedm členů, z toho jednoho zástupce města a jednoho městské části a pět odborníků.
Konkrétně v ní zasedne:
1. JUDr. Jiří Oliva, 3. náměstek primátorky města Brna
2. JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta MČ Brno-Bystrc
3. doc. Ing. Libor Matějka, CSc., Ph.D., MBA
4. prof. Ing. Jiří Hirš, CSc.
5. Ing. Petr Aigel, Ph.D.
6. doc. Ing. arch. Gabriel Kopáčik, Dr.
7. doc. Ing. arch. Boris Hála, Ph.D.

Více…


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*