Soutěž na památník veteránů Ostrava vyhlásí nejpozději v dubnu

(ČTK) – Ostrava chce nejpozději v dubnu vyhlásit novou architektonickou soutěž na návrh Památníku válečných veteránů, který má být v parku Čs. letců v centru města. Část tvůrců vyzve přímo k účasti v soutěži, která ale zároveň zůstane otevřená i ostatním zájemcům. Z přihlášek, které tito zájemci do soutěže zašlou, porotci vyberou další účastníky. Novinářům to 21. ledna 2020 sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Původní soutěž vyhlášenou loni v červnu město v listopadu zrušilo, a to navzdory tomu, že dostalo celkem 27 návrhů. Nesplnily ale očekávání města. Ostrava totiž požadovala, aby návrhy byly nadčasové a zohlednily památku veteránů světových válek, ale také veteránů z novodobých válečných konfliktů.

„Věříme, že se nám podaří najít řešení, které ponese nejen silné poselství novým generacím, ale bude kromě bývalých veteránů věnováno i těm novodobým, což řada z došlých návrhů postrádala,“
řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO). V druhé polovině února se na ustavujícím zasedání sejde porota, která zpřesní podmínky a další aspekty nové soutěže.

Přestože si město v první soutěži nevybralo, loňské soutěžní návrhy nechalo vystavit v prostorách kanceláře Refill v Českobratrské ulici. Zájemci si je tam až do 30. ledna mohou prohlédnout každý všední den od 09:00 do 17:00. Výstavu uzavře veřejné setkání k výsledkům soutěže. Zazní na něm informace k rozhodnutí poroty o zrušení soutěže a její očekávání od nových návrhů. Během celého února pak výstava bude k vidění v budově magistrátu.

Doplněno Stavbaweb:
Informace o zrušené soutěži najdete na stránkách města Ostrava ZDE, na stránkách ČKA ZDE.
Jeden ze soutěžních návrhů:
BOSA architekti / Památník Veteránů, soutěž do Ostravy, 2019

Související články:
Památník válečných veteránů  18.6.2019

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*