Soutěž o nejlepší studentský projekt

Pozitivní a velmi nadějnou vyhlídku do budoucna ukázal 11. ročník studentské Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger s.r.o. Porota zasedla 27. srpna nad projekty studentů středních stavebních škol, vybrala nejlepší projekty v kategoriích Projekt rodinného domu a Projekt občanské a bytové stavby a shledala vysokou úroveň soutěžních prací. Studenti v těchto projektech využili systémového řešení produktového portfolia Porotherm pro vodorovné a svislé konstrukce ze zdravých cihelných materiálů. Kromě toho bylo možné ucházet se o speciální ocenění s použitím střešních výrobků značky Tondach.

„Na jaře se zdálo, že díky nepříznivým vlivům celosvětové pandemie budeme muset letošní ročník soutěže zrušit, ale nakonec se podařilo najít alternativní řešení s využitím moderních technologií, které má dnes doma každý student. Budoucí stavaři ukázali, že se i současným komplikacím dokážou dobře postavit. Na projektech pracovali z domácího prostředí, vše konzultovali se svými pedagogy online, a nakonec své práce odevzdali v elektronické podobě. Finálové projekty měly vysokou úroveň a myslím si, že letošní ročník soutěže byl skutečně reprezentativním vstupem do další dekády,“ říká autor soutěže a zároveň člen odborné poroty za Wienerberger Ing. Ivo Petrášek a dodává: „Přistoupili jsme k úpravě pravidel, umožnili elektronické odevzdání a hodnocení školního kola přes internet. Ukázalo se, že tato změna soutěži prospěla a posunula ji na vyšší úroveň. Rozhodli jsme se tyto změny zachovat a implementovat i do dalších let.“ 

Společnost Wienerberger si tímto ověřila, že studentům elektronické materiály a online komunikace vyhovují. V reakci na to připravila edukativní výuková videa, která byla do škol distribuována k rukám jednotlivých pedagogů zejména za účelem usnadnění výuky na dálky, praktické využití je však mnohem širší i v běžném prezenčním režimu.

Jaké jsou tedy výsledky letošního soutěžního klání? V celostátním kole se utkalo 45 prací studentů 3. ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 34 studentů 4. ročníku v kategorii Projekt občanské a bytové stavby, z 20 přihlášených škol z celé republiky. Devatenáct projektů soutěžilo o speciální ocenění Tondach. Mezi třeťáky zvítězil Marek Štěpánek ze SPŠS České Budějovice, 2. místo obsadila Adéla Bařinová ze SPŠ Zlín a na 3. místě se umístila Iveta Vrkočová ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Speciální ocenění Tondach získala práce Elišky Krejčí ze SŠS Třebíč. Vítězem mezi čtvrťáky se stal Tomáš Bajer ze SPŠS Praha 4, 2. místo patří Petru Jandovi ze SPŠS Hradec Králové a na 3. místě skončil David Talacko z SPŠS Praha 4. Speciální ocenění Tondach si vysloužila práce Matěje Švandy ze SPŠS Havlíčkův Brod.

Na finanční ohodnocení v prvním školním kole měli nárok nejlepší studenti, jejich pedagogové, a dokonce i školy. Celorepublikoví vítězové obdrží za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 5.000 Kč, za 3. místo 3.000 Kč a studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci speciálního ocenění Tondach, získají 5.000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů.

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*