Soutěžit se vyplatí!

KDY: pátek 13. 12. 2019 od 18:00 hodin
KDE: CAMP Praha, Vyšehradská 51, Praha 2

Zajímá vás, proč se vyplatí soutěžit? A co vše obnáší příprava architektonické soutěže?
Skrze novou příručku, kterou vydává IPR Praha představíme, co je architektonická soutěž. Definujeme její typy, popíšeme průběh od prvotního impulzu až po zahájení stavebních prací.  To vše pomocí ilustrací, které v příručce doplňují prakticky zaměřené otázky a odpovědi. Publikace je určená nejen zadavatelům veřejných zakázek, ale i všem zájemcům o architektonickou soutěž.  

Brožura Soutěžit se vyplatí!, je již několikátou publikací z dílny IPR Praha. Tentokrát se dopodrobna za pomocí ilustrací Terezie Unzeitingové věnuje jednotlivým typům soutěžím jako jsou soutěže architektonické, urbanistické či krajinářské. Brožura popisuje jejich průběh od prvotního impulzu až po zahájení stavebních prací a představuje architektonickou soutěž jako efektivní nástroj pro realizaci stavebních záměrů.

„Architektonické soutěže jsou v České republice stále velkou neznámou. Díky nim a jejich správnému průběhu však může vznikat lepší a kvalitnější architektura, což přispívá k nejen estetickému zkvalitňování měst,“ popisuje brožuru Petr Hlaváček, I. náměstek primátora.

IPR Praha sám pořádal či se jako konzultant účastnil více než deseti soutěží. Patří mezi ně například projekt na rozvojovém území Smíchov City, nový pražský mobiliář či lávka spojující Holešovice a Karlín.

Publikace Soutěžit se vyplatí! je prvním vydaným návodem na to, jak dělat architektonické soutěže správně. Mnoho zadavatelů tápe, jak naformulovat jejich zadání či soutěžní podmínky. Ulehčí to práci nejenom organizátorům soutěží či stavebním úřadům, ale i samotným architektům. Těší mě, že jsme se vydání brožury podíleli,“ říká ředitel IPR Praha Ondřej Boháč.

Publikace je určená všem zájemcům o architektonickou soutěž – politické reprezentaci, zástupcům měst, starostům, zastupitelům, radním, městským architektům, stavebním úřadům a dalším zadavatelům veřejných zakázek. A to především těm, kteří se architektonickými soutěžemi zabývají, organizují je nebo tento způsob zadávání veřejných zakázek poptávají či podporují.

Brožura Soutěžit se vyplatí! je zdarma ke stažení na iprpraha.cz/souteze či ji lze zakoupit v knihkupectví PageFive.

AUTOŘI PUBLIKACE: 
Ondřej Dušek / texty a výtvarná koncepce 
Terezie Unzeitigová / ilustrace
IPR Praha / sazba + produkce
Jana Jebavá, Kristýna Bartoš / jazyková korektura

tisková zpráva IPRZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*