SPC minerální krytiny a vinyly Kährs

Nejstarší švédská značka dřevěných podlah Kährs (založena 1857) rozšířila své portfolio o elastické krytiny. I v tomto segmentu však zůstala věrná ekologickému a přírodnímu přístupu – nejen dekory imitujícími dřevo a kámen, ale především ekologickým a zdravotně nezávadným složením těchto podlah. Všechny druhy nových elastických krytin, které Kährs vyrábí v kategoriích SPC minerální podlahy a vinylové krytiny, nepoužívají ftaláty ani změkčovadla. Krédem švédské značky Kährs, kterou k nám dováží společnost Kratochvíl parket profi, zůstalo i v segmentu elastických krytin přání „dýchat doma zdravý a čistý vzduch “. 

Důležitým vodítkem při výběru podlahy by měly být zdravotní nezávadnost a ekologie,  vždyť většina z nás tráví v uzavřeném prostoru 80 až 90 % svého času a denně vdechne přibližně 10 – 20 m3 vzduchu. A právě podlaha představuje dost velikou plochu, ze které se mohou, ale také nemusejí uvolňovat těkavé látky, které dýcháme. To když zvolíme zdravou krytinu, mezi které patří především ekologické podlahy nebo přírodní dřevo. Na to bychom měli pamatovat zejména v dětských pokojích, kde jsou batolata dlouhodobě v přímém kontaktu s podlahou – a pokud bedlivě sledujeme zdravotní nezávadnost hraček, měli bychom stejnou pozornost věnovat i podlahám. Tradiční švédský výrobce dřevěných podlah Kährs si svůj zodpovědný ekologický přístup přináší i do oblasti elastických krytin, u nichž je důležité ohlídat si původ a certifikaci o zdravotní nezávadnosti. SPC minerální krytiny Kährs Click i vinyly Kährs Dry Back mají několik certifikátů, včetně prestižního Émissions dans l’air intérieur.

Kährs kromě dřevěných podlah nově vyrábí i SPC minerální krytiny a vinyly
SPC minerální krytiny Kährs Click (pokládané na zámek) i lepené vinyly Kährs Dry Back nabízejí dekory v kolekcích WOOD DESIGN, STONE DESIGN a WOOD HERRINGBONE DESIGN (vzor rybí kosti). Všechny nové krytiny byly navrženy tak, aby vylepšily prostředí interiérů co do kvality vzduchu i akustiky. Samozřejmostí je tedy fakt, že neobsahují ftaláty ani změkčovadla, proto elastické krytiny Kährs neprodukují žádné emise a vzduch v interiéru zůstává čistý a zdravý.

Ke komfortu bydlení přispívá i zvukově izolační podložka IXPE, redukující přenos hluku, kterými jsou některé kolekce opatřeny, krytiny jsou měkké na došlap a tedy příjemné na hraní i pro batolata. Vrchní vrstva dělá z elastických podlah Kährs vysoce odolnou podlahu proti opotřebení, poškrabání, usazování nečistot či vlivu chemikálií, je vhodná i pro nejzatěžovanější komerční prostory. Složení z voděodolných materiálů umožňuje pokládku i ve vlhkých prostorách bez rizika poškození. Společným znakem elastických krytin Kährs je i dlouhá životnost a snadná údržba.

SPC minerální krytiny Kährs Click se pokládají výhradně na zámek
Minerální jádro je inovativní směsí minerálů a moderních polymerů, které zaručují zdravotní nezávadnost, maximální odolnost a rozměrovou a tvarovou stabilitu podlah SPC minerální krytiny Kährs Click. Jádro tvoří minerály (stone polymer composit), tedy materiály vytvořené samou přírodou. Oproti vinylovým podlahám jsou tvrdší, pevnější a méně náročné na kvalitu podkladu, přitom jsou příjemné na dotek.

Podlahy SPC minerální krytiny Kährs Click se pokládají plovoucím způsobem se zámkem 5G. Ze spodu je krytina opatřena zvukově izolační podložkou IXPE, která tlumí hluk a zpříjemňuje došlap. V sortimentu jsou dekory z kolekcí WOOD DESIGN, STONE DESIGN a WOOD HERRINGBONE DESIGN, které zahrnují klasické dřevěné dekory i elegantní vzor rybí kosti, v řadě kamenných povrchů lze vybírat z nabídky od přírodního kamene po beton.

Odolné lepené vinyly Kährs Dry Back jsou vhodné do komerčních prostor
Vinyly Kährs Dry Back se lepí a jsou extrémně odolné, a to na úrovni zátěžové třídy 43 pro komerční prostory, proto se hodí do obchodů, hotelů, kanceláří či restaurací.

Více na www.kpp.

tisková zpráva Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*