Špetka Asie na Žižkově

Atmosféra prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu. Česká elegance z první poloviny 20. století se tedy prolnula s trochou Asie a vznikl nadčasový a neokázalý byt v pastelových tónech.

Dispozičně je řešen jako 3+kk. Od hlavního obytného prostoru je možné skleněnou stěnou oddělit pracovnu, kde se nachází sklopná postel. Obývací pokoj je pojat jako zenové místo k poslechu hudby a relaxaci. Další součástí bytu je šatna, dětský pokoj a koupelna s oddělenou toaletou.

Klidnou a exotickou atmosféru vykreslují detaily. Příkladem je unikátní stůl, který představuje vodní hladinu. Vyřezán byl do organického tvaru, vyroben je z několika vrstev překližky. Díky skleněným nohám jakoby levituje nad zemí. Ke stolu přidala Iva Hájková židle z lýka, na stěně je kámen statuarieto, který do interiéru přináší luxus a vyjadřuje skálu u jezera. Nad stolem svítí prvorepublikový mosazný lustr. Místo křišťálu jsou na něm zavěšeny skleněné korálky.

Byt je nenáročný na údržbu. Většinu věcí designérka ukryla ve vestavbách a skryté šatně. Převážná část vybavení bytu je řešena jako atyp. Na míru se vyráběly i úchytky, nožičky, kování, kuchyňská skříňka na digestoř, skrytá nika za mramorovým obkladem stěny či panty. Vše je z broušené mosazi, která odkazuje na doby dávno minulé.
 
Na podlaze je italská terazzová dlažba o tloušťce 3 cm. Použita byla i místo parapetů. Bezrámové dveře ponechávají v chodbě nerušenou atmosféru. Za zrcadlem se schovává elektrické zázemí. Byt byl doplněn reprosoustavou českého výrobce, která doplňuje materiálovou a barevnou skladbu.

Spolupráce probíhala v průběhu celého projektu kreativně – na začátku bylo nadšení z myšlenky a hlavního konceptu, poté vznikl prostor pro další nápady. Vzhledem k důvěře mezi investorem a designérkou prošly i věci, které se zpočátku zdály jako bláznivé.
 
Tisková zpráva
Foto: Boysplaynice
Interiér bytu zvítězil v kategorii Cena novinářů v soutěži Interiér roku 2019.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*