Společenská místnost a dílna

Společenská místnost je výsledkem rekonstrukce dílny ze 60. let 20. století. Základem jejího konstrukčního řešení je ocelová nosná konstrukce z T profilů, která byla vyplněna dřevocementovými panely tloušťky 8 cm. Ty tvořily obvodovou jinak nezateplenou stěnu. Na střeše byly osazeny desky z vlnitého azbestu.
Při rekonstrukci dílny na společenskou místnost byly svařované nosné konstrukce zachovány. Vizuální propojení interiéru s exteriérem se zajistilo vybouráním třech panelů z jihozápadní strany a osazením velkoformátových tepelně izolačních dvouskel tamtéž. Ostatní obvodové stěny byly osazeny tepelně izolačními deskami Rockwool 100 mm a z vnější strany modřínovými palubkami. Namísto plechových vrat byly na severozápadní straně osazeny lakované plné dveře s větracím oknem. Střecha je rovněž zateplena minerální vatou, v interiéru je pobita modřínovými palubkami natřenými na bílou barvu, z vnější strany je borovicový záklop a asfaltové pasy jako střešní krytina. Podlahu tvoří původní betonová deska, rošt a desky Rockwool 80 mm + modřínové palubky. Svítidla industrial originál 30. léta 20. století.
Vytápění je zajištěno kamny na dřevo s napojením na původní komínové těleso.

Objekt nové dílny a skladu je dřevostavba postavená na betonových pasech a desce, jejímž základem je nosná dřevěná konstrukce z hranolů 9 x 5 cm + opláštění z modřínu. Střecha je pultová s krytinou z asfaltových pasů, vrata celodřevěná s kovovým mechanismem na posun.

Autorská zpráva

Autor: Nordic Zen – Zdeněk Duroň, Radka Duroňová
Místo:Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
Zastavěná plocha: společenská místnost 33 m², dílna 16,1 m²

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*