Společenské a kulturní centrum Střelnice v Turnově

Fotogalerie ke článku (7)

Kulturnhí centrum Střelnice v Turnově

Kulturnhí centrum Střelnice v Turnově

Kulturnhí centrum Střelnice v Turnově

Kulturnhí centrum Střelnice v Turnově

Recepce

Recepce

Velký sál

Velký sál

Velký sál

Velký sál

Malý sál

Malý sál

Tělocvična-zkušebna

Tělocvična-zkušebna
Celá fotogalerie (7)

V Turnově se dnes otevřelo nové kulturní a společenské centrum Střelnice. Jeho výstavba trvala osm let a přišla na 188 milionů korun. Město si kvůli ní muselo vzít úvěr 60 milionů korun, který bude splácet deset let. Starostka Hana Maierová ČTK řekla, že Střelnice je největší investicí města. Turnovu s 14.500 obyvateli podle ní ale důstojné zázemí pro pořádání plesů, konferencí a dalších velkých společenských akcí velmi scházelo.

"Z jiných zdrojů se nám podařilo sehnat jen 22 milionů korun," dodala starostka. Stavbu mimo kraje zpočátku výstavby podpořila Horáčkova nadace a v závěru evropské fondy z programu na podporu rozvoje partnerské spolupráce. Do financování se zapojili i místní lidé, uspořádali cyklus 11 benefičních večerů, který vynesl 32.000 korun. Ve veřejní sbírce Podpořte svoji Střelnici se na stavbu vybralo téměř 330.000 korun.
Výstavba Střelnice se začala připravovat v roce 2000. (Stavbaweb: Autory architektonického řešení jsou architekti z Ateliéru 6, kteří navrhovali též obřadní síň v Turnově.) Během prvních tří let stavbaři postavili piloty a základy. Vlastní stavba začala růst až na jaře 2006 a skončila tento měsíc. Ve Střelnici je hlavní sál pro 410 lidí a malý sál pro 120 lidí. Restaurace se salonkem, kterou bude provozovat soukromá firma, má 80 míst. Mělo jí zdobit také umělecké dílo od sochaře Davida Černého, ale o jeho pořízení rozhodne město až po vyúčtování celé stavby.
Starou Střelnici srovnaly stroje se zemí před více než pěti lety. Při budování nového společenského centra počítalo město s příspěvkem 130 milionů korun od Nadace Bohuslava Jana Horáčka. Radnice by doplatila pouze 30 milionů korun. Mecenáš a turnovský rodák Horáček ale náhle zemřel a nadace se dostala do problémů. Výstavba se na několik let zastavila a městu nezbylo, než aby Střelnici dokončilo ze svého rozpočtu a hlavně z úvěrů.

 

 


Zdroj: Zpráva ČTK, 24. 10. 2008

Technické parametry celého objektu:
Obestavěný prostor: 23 480 m3
Zastavěná plocha: 2038 m2
Hrubá podlahová plocha včetně konstrukcí: 4843 m2
Užitková plocha: 4430 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*