Koncepce přestavby zachovala půdorysné členění a kompozici hmot, hmota do náměstí byla zvýšena o jedno podlaží. Střecha se tak srovnala do jedné výškové úrovně, vystupuje z ní jen původní hmota provaziště. Vyšší přední část budovy vymezuje prostor náměstí, budova se vyrovnává s výškovou hladinou okolních domů.
Provozní a dispoziční řešení vycházelo z původního řešení s přehlednou orientací v budově. Hlavním vstupem z náměstí se vchází do třípodlažního foyer, z něj do kavárny, klubu, malého sálu, restaurace, velkého sálu s galerií a obřadní síně. V zadní části domu je umístěno mateřské centrum a zázemí pro účinkující. Suterén se využívá pro zázemí kulturního centra a technické místnosti.
Nosný systém budovy zůstal zachován. Nástavba přední hmoty je zděná se stropy z ocelových I nosníků a trapézových plechů, zastřešení velkého sálu z předpjatých železobetonových panelů. Ve foyer jsou nová železobetonová schodiště, nad přízemím foyer žebrový strop jako kopie původního.
Fasádu přední části objektu tvoří skleněný plášť, ostatní fasády jsou obloženy tepelně izolačními deskami. Nová jsou okna a dveře, podlahy, akustické obklady a interiérové vybavení.
Modernizované jsou technické vybavení a instalace, scénické osvětlení, audio-video technika, vzduchotechnické rozvody a vytápění. Jako zdroj tepla slouží kaskáda tepelných čerpadel.
Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal
Autoři: Milan Rak, Alena Režná
Stavebník: Město Kuřim
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,