Spolehlivé výsledky s výrobky Thomsit v kancelářích unikátní Gehryho budovy v Düsseldorfu

Problematika trvale udržitelného rozvoje při obnově a rekonstrukci soukromých objektů je stále více a více důležitá. Při zadávání veřejných zakázek pro rekonstrukce státních nebo velkých projektů se často od zadavatelů objevuje požadavek na práce se stavebními materiály s velmi nízkými emisemi, plnícími požadavky EC1 dle GEV EMICODE a s certifikátem Blue Angel.Podle Andrease Schaufa, majitele podlahářské firmy z Düsseldorfu, neměly jeho nabídky pro velké projekty, postavené na výrobcích bez potřebných značek, téměř žádnou šanci. A když zařadil vhodné výrobky, musel ještě prokázat, že produkty skutečně splňují požadavky stanovené zadavatelem. A. Schauf k tomu dodává: "Veškeré informace jsou před zařazením nabídky pečlivě kontrolovány pověřenými architektonickými studii. U Gehryho kancelářské budovy v Düsseldorfu bylo důležité, že jsem se mohl opřít o značku Thomsit, která je synonymem pro spolehlivost a kvalitu."

Unikátní objekt s prestižní adresou
Při pohledu zdálky vypadá jako optický přelud, pohled zblízka na „křivý dům“ ve čtvrti New Zollhof však každého fascinuje. Téměř každé okno je originál a všechny doslova vyskakují z fasády, navíc záměrně nepravidelně. Také se zdá, že stavba amerického architekta Franka Owena Gehryho porušuje zákony statiky – šikmé a asymetrické tvary administrativní budovy jsou však ohromující a patří mezi turistické atrakce prominentní čtvrti New Zollhof v Düsseldorfu.

V létě loňského roku se do budovy se stříbrně kovovou fasádou nastěhoval nový nájemce.
Významná advokátní kancelář s pobočkami po celé Evropě hledala „dobrou adresu“ v hlavním městě Severního Porýní-Vestfálska a našla ji v Gehryho administrativní budově. "U takových prestižních projektů můžete hodně získat, ale také hodně ztratit," říká Andreas Schauf s ohledem na velmi vysoké nároky na rychlost a kvalitu. Noví nájemnici i majitel dohlíželi na všechny detaily. "U podobných realizací potřebujete partnery jako je Thomsit – partnery se sortimentem a zkušenostmi, kteří jsou schopni spolehlivě a operativně poskytovat potřebnou podporu. Jinak lze projekty, jako byl tento, jen stěží provést."

Sanace ve dvou krocích
Realizační firmu čekalo v prvním kole přibližně 2500 metrů čtverečních podlah na třech podlažích, v další etapě se pak sanovaly další podlaží. Stavba z roku 1990 byla navržena se zdvojenými suchými podlahami, pod kterými jsou vedeny kabely a další rozvody.
Nejdříve byly odstraněny staré textilní krytiny včetně zbytků lepidel a tmelů tak, aby podklad pod nové krytiny byl hladký a rovný. Úpravami prošly kabelové šachty, některé byly uzavřeny, další naopak otevřeny.

Turbo penetrace s univerzálním nátěrem Thomsit R 766

Vzhledem k požadované rychlosti natřela společnost Schauf podkladové plochy disperzní penetrací Thomsit R 766, zředěnou v poměru 1:4. Tento rychleschnoucí nízkoemisní nátěr dokáže snížit běžnou čekací dobu až o 70 procent. Otvory a nerovnosti byly vyrovnány renovační vyrovnávací hmotou Thomsit RS 88, poté byla plocha napenetrována nátěrem Thomsit R 766 a vyrovnána samonivelační podlahovou vyrovnávací hmotou Thomsit DX.

Maximální péče o zákazníka

Po letech praxe pro nejnáročnější zákazníky si Andreas Schauf osvojil zásadu přenést na svá bedra maximum možného. "To nejhorší, co se vám může stát, že se při realizaci dostanete do potíží kvůli nedodržení technologických postupů. To je důvod, proč dáváme přednost postupům, s nimiž možná o něco méně vyděláme, ale určitě nebudeme muset řešit žádné námitky nebo stížnosti."

Vzhledem k tomu, že klient kladl na vzhled maximální důraz, použili pracovníci firmy Schauf stěrku s Ultra Smooth technologií Thomsit – v tomto případě Thomsit DX. "Pracovali jsme s Thomsit DX v mnoha různých situacích a tato vyrovnávací hmota vždy spolehlivě splnila to, co slibuje – povrch je pozoruhodně hladký, s nízkým pnutím a s výtečnou výslednou pevností," říká A.Schauf.

Úspora až 15 % lepidla díky technologii Ultra Smooth technologii
Vyrovnávací podlahové hmoty Thomsit, označené logem Ultra Smooth Surface, charakterizuje vytváření vysoce kvalitního hladkého povrchu, který nevyžaduje následné přebroušení či vysávaní. Díky mikroporézní struktuře vytvrzené podlahové vyrovnávací hmoty je následné nanášení lepidla snazší a spotřeba lepidla výrazně nižší. Hladký povrch "spotřeboval" ve srovnání s konvenčními produkty až o 15 % méně lepidla.

Podlahové textilní krytiny byly lepeny velmi silně lepícím nízkoemisním disperzním kobercovým lepidlem Thomsit T 410 Aquatack. A. Schauf k volbě lepidla dodává: "Použité systémové řešení fungovalo výborně a zákazník byl s výsledkem práce více než spokojen.

Lepidlo poskytuje vysokou konečnou pevnost a je vhodné i pod kolečkové židle. Pozitivní byla i rychlost všech procesů a možnost předat podlahy do užívání v krátkém čase tak, aby zákazník mohl začít vydělávat. To je klasická win- win strategie, která přináší prospěch nám i našim klientům.“

Použité materiály Thomsit
disperzní penetrační nátěr Thomsit R 766
renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88
samonivelační vyrovnávací podlahová hmota Thomsit DX
disperzní kobercové lepidlo Thomsit T 410 Aquatack
podle podkladů společnosti Thomsit


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*