Společnost ECM nechce snížit výšku mrakodrapů na Pankráci

Společnost ECM má v plánu postavit na Pankráci dvě budovy. Jedna má být vysoká 104 metry, druhá 75 metrů.

 Investorská společnost ECM nevyhoví požadavku UNESCO a nesníží výšku mrakodrapů, které chce postavit na Pankráci. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN). Podle ekologického sdružení Arnika z toho pro Česko vyplývá riziko, že by Praha mohla být vyškrtnuta ze seznamu světových památek UNESCO.

Společnost ECM má v plánu postavit na Pankráci dvě budovy. Jedna má být vysoká 104 metry, druhá 75 metrů. Výbor světového dědictví UNESCO se však v červenci usnesl, že by domy neměly být vyšší než 60 a 70 metrů, aby nenarušily jedinečné pražské panorama.

Vyjádření UNESCO je pouze doporučením. Navíc si myslíme, že se týká pouze projektů, které ještě nejsou hotové,“ řekl viceprezident ECM Tomáš Vlček.

Marek Jehlička ze sdružení Arnika vyjádřil obavy, že pokud Praha tomuto doporučení nevyhoví, mohla by být vyškrtnuta ze seznamu světových památek UNESCO.

Konečné slovo by měl mít pražský magistrát. Společnost ECM však očekává, že potvrdí nedávné územní rozhodnutí Prahy 4. Se stavbou mrakodrapů souhlasí i šéf pražských památkářů Jan Kněžínek.

Zdroj: Zpráva ČTK 12.9.2008

Související články:
Základní údaje o výstavbě výškových budov na Pankráci


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*