Společnost Hörmann

Segment dřevěných interiérových dveří považuje koncern Hörmann za klíčový pro svůj další rozvoj a tento sortiment je vhodným doplňkem k stávajícímu portfoliu ocelových a hliníkových dveří ze závodu Brandis u Lipska, závodu Freisen a závodu Eckelhausen.

Tato společnost zakoupila v roce 2015 závod na tradiční výrobu interiérových dveří v německém Gütersloh. V uplynulých letech byl tento výrobní závod zmodernizován, zakoupeny nové výrobní linky a výrazně zvýšena výrobní kapacita. Od roku 2018 jsou výrobky z Gütersloh pod koncernovým jménem Hörmann distribuovány také v České republice. Spolu s dalším sortimentem se tento segment těší velkému zájmu zákazníků a jeho prodeje průběžně stoupají. Tento úspěch se zakládá na více než šedesátileté zkušenosti z výroby dřevěných interiérových dveří, dále čerpá z vysoké kvality výrobků i dobrého renomé značky Hörmann. Na trhu dřevěných interiérových dveří v Německu i v celé Evropě vidí společnost potenciál dalšího rozvoje a rozšíření společnosti. Cílem je stát se do 10 let významným evropským hráčem v segmentu dřevěných interiérových dveří.

Součástí koncernu Hörmann je rovněž výrobní závod Schörghuber, jehož výrobky jsou prodávány pod vlastní značkou Schörghuber. Vysoce specializovaný závod vyrábí dřevěné interiérové dveře ve speciálních velikostech a provedeních, například dveře výšky až 3000 mm, dřevěné protihlukové dveře tlumící zvuky o síle 56 dB a nejrůznější retro v dřevěném provedení.

Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala na 15 milionů vrat. V současnosti pro ni dnes pracuje více než 6000 zaměstnanců ve 27 výrobních závodech v Evropě, Severní Americe a Asii, které produkují vysoce kvalitní vrata, dveře, zárubně a pohony pro soukromý i průmyslový sektor. Sídlo celosvětově působící skupiny Hörmann se nachází v městečku Steinhagen v německém Porýní-Vesfálsku.

Společnost, která vždy byla a je rodinným podnikem, dosahuje ročního obratu přes 1 miliardu eur a je ve více než 40 zemích zastoupena vlastními prodejními pobočkami, jejichž počet přesahuje 100, a v dalších více než 50 zemích prostřednictvím prodejních partnerů. V roce 1997 se i Česká republika zařadila mezi regiony, kde má společnost Hörmann vlastní prodejní pobočku.

Na tuzemském trhu dosáhla společnost v loňském roce rekordních prodejů v objemu 770 mil. Kč. V uvedeném roce prodala společnost v ČR více než 10 000 sekčních vrat k rodinným domům, cca 3 000 kusů průmyslových vrat a 5 000 dřevěných interiérových dveří.

Společnost Hörmann pokrývá svou potřebu energie kompletně z ekologické elektřiny. Zároveň přijala mnoho dalších opatření, která šetří přírodní zdroje a přispívají k ochraně klimatu.

Průřez sortimentem interiérových dveří lze shlédnout v rozsáhle vzorkovně společnosti Hörmann v centrále na adrese Středokluky 315. Více informací o výrobcích a společnosti naleznete na www.hormann.cz kde je i samostatná sekce pro architekty.

Více informací o interiérových dveřích naleznete zde.
Kontakty na prodejce v jednotlivých regionech naleznete zde.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*