Společnost Hörmann na veletrhu BAU 2009

Fotogalerie ke článku (7)

Automatické posuvné dveře T30

Automatické posuvné dveře T30

Garážová vrata Hörmann s povrchovou úpravou Micrograin

Garážová vrata Hörmann s povrchovou úpravou Micrograin

Ocelové protipožární a kouřotěsné dveře STS

Ocelové protipožární a kouřotěsné dveře STS

Vstupní dveře ThermoPro

Vstupní dveře ThermoPro

Vjezdová vrata pro hromadné garáže ET 500

Vjezdová vrata pro hromadné garáže ET 500

Pohon vjezdových bran LineaMatic H

Pohon vjezdových bran LineaMatic H

Nové ostíny Hörmann -   Světlý dub přírodní, Tmavý dub - rustical, Titan Metallic

Nové ostíny Hörmann - Světlý dub přírodní, Tmavý dub - rustical, Titan Metallic
Celá fotogalerie (7)

Společnost Hörmann zde představila například tři nové renolitové folie pro atraktivní design sekčních vrat, nový robustnější pohon posuvných bran LineaMatic H a dále inovovanou řadu ocelových a hliníkových vchodových dveří ThermoPro.

Ve dnech 12. až 17. ledna 2009 se opět otevřely brány mezinárodního stavebního veletrhu BAU 2009, který se koná jednou za dva roky v Mnichově. Zájemci z řad odborné i široké veřejnosti se na výstavišti Neue Messe mohli seznámit s nejnovějšími výrobky, postupy a technologiemi z oblasti architektury a stavebnictví. Společnost Hörmann, přední výrobce garážových a dveřních systémů, zde představila například tři nové renolitové folie pro atraktivní design sekčních vrat, nový robustnější pohon posuvných bran LineaMatic H a dále inovovanou řadu ocelových a hliníkových vchodových dveří ThermoPro. Z výrobků určených pro průmyslovou oblast uvedla mimo jiné vjezdová vrata pro hromadné garáže ET 500 nebo protipožární a protikouřové dveře T30 a STS, jež upoutají nevšedním designem. Zájemci byli zároveň informování o celoevropské akci na vybrané výrobky, která bude zahájena 1.března 2009.

Uvedené novinky včetně celé řady dalších zajímavých produktů a nejmodernějších technologií z oboru garážových i průmyslových vrat, vstupních dveří, nakládací techniky nebo protipožárních a protikouřových uzávěrů, mohli návštěvníci shlédnout ve firemní expozici o rozloze více než 1 000 m2, jež byla tradičně umístěna v hale B2.

Nové povrchy pro dokonale sladěné průčelí domu
Vzhledem ke stále se zvyšujícím požadavkům na design sekčních garážových vrat uvedla společnost Hörmann novou povrchovou úpravu Micrograin s prolisem velmi jemné drážky a tři nové druhy renolitových folií. Ke stávajícím odstínům Zlatý dub, Tmavý dub — ořech a Rosewood byly na BAU 2009 představeny další dekory imitující dřevo - Světlý dub přírodní a Tmavý dub — rustical. Rozšířená škála odstínů tak umožňuje docílit dokonalého souladu s okny, vchodovými dveřmi a dalšími stavebními prvky. K dosažení elegantního vzhledu garážových vrat lze dále nově zvolit povrch Titan Metallic opticky shodný s barevným odstínem Antracit CH 703.

Pohony Hörmann - pohodlné ovládání vjezdových bran
Aby si i majitelé robustních vjezdových bran mohli užívat komfortu jaký nabízí pohony posuvných bran LineaMatic, rozšířila společnost Hörmann nabídku o pohon s označením LineaMatic H. Nový typ umožňuje pohodlně ovládat brány až do šíře 10 000 mm, výšky 3 000 mm a hmotnosti 800 kg. Dodává se včetně pomocných pastorků pro snadnější montáž a nouzového akumulátoru pro případ výpadku proudu.
Novinkou pro posuvné brány užívané v průmyslové sféře představuje pohon STA 400, který je určen zejména pro velmi frekventované brány do šíře 17 000 mm, výšky 3 000 mm a hmotnosti 2 500 kg.

Vchodové dveře ThermoPro zamezí únikům tepla
Výborné tepelněizolační vlastnosti, atraktivní vzhled a tvarovou stálost v sobě snoubí nová řada vchodových dveří ThermoPro. Díky použití kombinace oceli a hliníku volně navazuje na osvědčenou řadu ThermoLine. Ve spojení s hliníkovou zárubní s přerušeným tepelným mostem dosahují dveře koeficientu tepelné vodivosti U=1,1 W/m2K. K zajištění vysoké bezpečnosti jsou vybaveny osmi bodovým zamykáním. Škála 16 odstínů dle vzorníku RAL a dvou renolitových folií i široké spektrum motivů umožňuje docílit individuálního vzhledu.

Komfort pro hromadné garáže
Od vjezdových vrat do hromadných garáží se vyžaduje odolnost proti zvýšenému namáhání a zároveň velmi tichý chod. Společnost Hörmann proto vyvinula vrata ET 500, jež jsou navržena nejméně pro 250 000 otvíracích cyklů. K jejich dalším přednostem patří kvalitní, bezúdržbová konstrukce a řada konstrukčních prvků zamezujících možnosti zranění, jako např. zajištění proti zřícení dvojitými lanovými táhly, vylepšená ochrana proti sevření prstů ad. Díky rozsahu otevření jen 200 milimetrů, potřebnému prostoru pro překlad 100 milimetrů a bočnímu dorazu 140 milimetrů se navíc vejdou téměř do každého vjezdu. Návštěvníci veletrhu se mohli přesvědčit také o jejich atraktivním vzhledu.

Dveře T30 a STS — protipožární ochrana i designový prvek
Vynikající ochranu proti požáru nebo kouři a atraktivní vzhled v sobě snoubí nové protipožární a kouřotěsné dveře T30 a STS.
U automatických posuvných dveří T30 na první pohled zaujme designové provedení z hliníku a skleněných prvků, jež lze individuálně přizpůsobit architektuře prostoru. K pohybu dveří navíc není nutná vodící kolejnice v podlaze, a tak je zaručena jejich bezbariérovost. Díky četným variantám automatického provozu je lze jednoduše a rychle nastavit pro každou provozní situaci. Jejich mimořádnou spolehlivost dokazuje test s více než milionem cyklů otevření a zavření, což více než o pětinásobek překonává požadavek normy DIN 4102, část 18.
Jako zajímavý prvek při realizaci moderně řešených objektů se mohou uplatnit i ocelové dveře STS 30 a STS 90, jež účinně zamezují šíření požáru po dobu 30 a 90 minut. Dveřní křídlo s plynulým dorazem, lícující s plochou, umožňuje dosáhnout vzhledu vyznačujícího se jasnými liniemi a velkorysými plochami. Lze je použít do zdiva z cihel, betonu, pórobetonu, a dále do příček, podpěr nebo nosníků.

Vybrané výrobky Hörmann za akční ceny
Pro rok 2009 připravila společnost Hörmann zajímavou prodejní akci „Vrata a dveře roku“. V jejím rámci budou od 1. března nabízeny vybrané motivy vchodových dveří a sekčních vrat s pohonem za zvýhodněné ceny. Jedinečnost akce podtrhuje celoevropský rozsah konání.

www.hormann.cz

Zdroj: TZ Hörmann 27.1.2009
Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*