Správné umístění obrazu v prostoru je klíčové

Přestěhovali jste se do nového domova nebo jste si vymalovali místnost konečně podle svých představ, ale stále vám na stěně něco chybí? Máte pověšených několik krásných fotek z dovolené, ale stále si myslíte, že je vaše stěna chudá a nemá šmrnc? Nabízíme vám jednoduché řešení v podobě moderních a originálních obrazů, které doplní vaši stěnu tak, aby byla dokonalá.

Vybrali jste si obraz, ale nevíte kam s ním? Přesné umístění obrazu v prostoru vám může místnost opticky zvětšit, ale i zesvětlit. Je důležité si uvědomit, jak chcete, aby na vás místnost působila. Chcete docílit rodinné pohody? Nebo naopak rozdivočit váš minimalistický styl? Není důležité jen obsah obrazu, ale také jeho umístnění. V tomto článku se dozvíte, do jaké výšky a kam obraz pověsit, aby působila místnost tak, jak si přejete.

Předsíň jako brána do vaší duše
Čím jiným bychom měli začít, než vstupem do vašeho bytu či domu. První pohled má na lidi stále velký význam a názor, který se v prvním okamžiku vytvoří, se jen těžce maže. Proto je předsíň a za ní hned obývací pokoj, nejdůležitější částí domu pro návštěvy. Jestliže chcete udělat ten nejlepší první dojem, vybírejte originální obrazy, které na první pohled zaujmou. Jste-li rodinný typ a chcete, aby to bylo na první pohled vidět? Zkuste vsadit na rodinné fotografie v kombinaci s dominantním obrazem krajiny či obydlí. Obraz pověšte tak, aby byl uprostřed a rodinné menší fotografie kolem.

Náš tip: vyberte si obraz s vodopádem či lesní cestou.

Obraz v předsíni věšte tak, aby byl po otevření dveří okamžitě vidět. Není to ve vašem bytě možné? Nezoufejte, zkuste obraz pověsit tak, aby byl vidět při zouvání obuvi např. nad botník.

Obývací pokoj – hlavní část domova pro rodinu i přátelé
Aby nebyl obývací pokoj nudný, je vhodné do něj rozvěsit několik obrazů. Ať už se rozhodnete pro několik malých nebo jeden velký, je důležité pověsit je tak, aby na první pohled zaujaly a prostor opticky zvětšily. Dokonalé místo je nad televizí, pokud ji máte jen na stolku. Také nad jídelní stůl, který můžete mít v kuchyni, ale v současné době se často dává právě do obývacího pokoje. Nedávejte obrazy na stěnu, kam otevíráte dveře. Také naproti oknu nemusí obraz správně vyniknout, protože se o něj bude odrážet sluneční světlo.

A co třeba ložnice nebo dětský pokoj?
I zde existuje pár pravidel, kam obraz určitě nevěšet. Možná budete oponovat, ale dávejte si pozor na umístění obrazu nad postel. Nejednou se stalo, že špatně nainstalovaný obraz spadl a přivodil zdravotní problémy ležícímu člověku pod ním. Ano, je moc hezké mít nějaký pěkný obraz nad postelí, ale my bychom zde volili spíše obrazy menších rozměrů. Naopak naproti posteli by se krásně vyjímal obraz krajiny, přírody nebo nějaké abstraktní dílo, o kterém můžete každou noc přemýšlet, než zavřete oči.

Myslete na to, že děti jsou velmi citlivé a nedávejte jim složité obrazce do pokojíčku. Vyberte si z naší nabídky obraz pro děti a pověste jej naproti posteli nebo na protilehlou stěnu. Opět se zde vyhněte pověšení k posteli. Riziko úrazu je zde mnohem vyšší než u vás v ložnici. A o bezpečí dětí jde především.
KOMERČNÍ SDĚLENÍ


Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Žádná komerční poučka pro věšení obrazů nemá smysl. Každému se líbí něco jiného, jde o čistě individuální vkus.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*