Stavba bytů a kanceláři v areálu Zbrojovky Brno začne příští rok

Vlastníci areálu již zadali úkoly pro urbanistickou studii městského území, které by mělo vzniknout na místě bývalé Zbrojovky, architektům z architektonických kanceláří Pelčák & partner a K4 Architects & Engineers.

Brno 8. dubna (ČTK) – Stavba bytů a kanceláří za několik miliard korun v areálu zkrachovalé Zbrojovky Brno ani v letošním roce nezačne. Vyplývá to z informací společnosti J&T Real Estate, která za projektem stojí. Důvodem je vliv krize a změny územního plánu. Areál o rozloze přes 22 hektarů na počátku roku 2007 společně vydražily skupiny J&T a Czech Property Investments Radovana Vítka prostřednictvím společnosti Bianko za rekordní sumu 707 milionů. Původní termín zahájení stavby byl rok 2009.

„V současnosti probíhají četné studie, které napoví konečnou podobu lokality. Projekt revitalizace tohoto brownfieldu patří k největším zamýšleným investicím na území města Brna. Zahájení výstavby se předpokládá již v roce 2011,“
uvedla J&T Real Estate na svých stránkách.

Původní odhady investice do několika tisíc bytů a také kanceláří, obchodů a dalších komerčních prostor na lukrativních plochách poblíž centra Brna se pohybovaly kolem osmi až 11 miliard korun.

„Původní záměr trvá je dán velikostí území. Nikdy jsme nepočítali s uvedením na trh najednou. Vlivem krize a sekundárně vlivem situace na trhu se posune v čase,“
řekl ČTK obchodní ředitel J&T Real Estate Martin Kodeš. „Důvodem posunu jsou krize i dosud nedokončená změna územního plánu území, která brzdí i další přípravné práce,“ dodal.

Doplněno Stavabweb:

Informace o  záměru vlastníků areálu naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*