Stavba domu Diamant je pozastavena, budova je širší

Praha 7. května (ČTK) – Společnost Mustela rakouského developera Wolfganga Müllera přerušila stavební práce na multifunkčním domu Diamant na Václavském náměstí. Rozsah stavby totiž podle stavebního odboru Prahy 1 neodpovídá platnému stavebnímu povolení, protože v horním patře je budova širší o téměř 12 metrů. Stavební odbor první městské části proto nařídil stavební práce pozastavit.

Zdroj obr. MAX IMMO
Podle ředitele odboru Oldřicha Dajbycha může investor zhruba do konce měsíce zažádat úřad o dodatečné stavební povolení. Vyjádření společnosti Mustela ČTK shání.

Ještě počátkem roku se předpokládalo, že stavba nového domu s byty, obchody a kancelářemi mezi palácem Koruna a hotelem Ambassador bude dokončena letos na podzim. Stavitelé ale v rozporu se stavebním povolením z roku 2005 rozšířili nejvyšší patro budovy na každé straně o zhruba šest metrů.

"Nyní má investor možnost podat žádost o dodatečné stavební povolení. Pokud bude schváleno, bude stavba pokračovat. Pokud schváleno nebude, bude muset firma neoprávněně vystavěné části odstranit," řekl ČTK Dajbych. Do té doby může na místě investor provádět jen zabezpečovací stavební úpravy.

Nová budova pro kanceláře a obchody Diamant má nahradit původní obchodní dům z roku 1895 stejného jména, který byl zbourán před pěti lety. Nabídnout má 10.765 metrů čtverečních podlažní plochy. Z toho má být 3510 čtverečních metrů kanceláří a 5771 metrů čtverečních obchodů. Zbytek připadne na luxusní byty.

Rakouský stavitel Müller kromě Rakouska a Česka uskutečnil projekty v Maďarsku či na Slovensku. V Praze vlastní kromě projektu Diamant několik nemovitostí v ulici Na Příkopě.

Související články:
Obchodně administartivní komplex Diamant na Václavském náměstí

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*