Stavba roku 2010Praha 30. září (ČTK) –
Stavbami roku 2010 se staly bez rozlišení pořadí opravená Malostranská beseda v Praze, malá vodní elektrárna v Železném Brodě, kancelářské centrum Vinice v Pardubicích, letní koupaliště v Hradci Králové a Centrum sportu a zdraví v Olomouci. Stavbou desetiletí hlavního města je úsek metra trasy C Nádraží Holešovice-Ládví. Oznámila to dnes Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Malostranská beseda MVE v Železném Brodě


Malostranská beseda získala také cenu předsedy Senátu a cenu primátora hlavního města Prahy. Ocenění Státního fondu dopravní infrastruktury dostala silnice R35 Hradec Králové-Opatovice. Státní fond životního prostředí udělil svou cenu Centru ekologické výchovy v Kladně. Cenu Státního fondu rozvoje bydlení dostalo Centrum Dolní Břežany. Veřejnost vybrala v internetovém hlasování za stavbu roku 2010 vodní elektrárnu v Železném Brodě.

Elektronicky se také rozhodovalo o pražské stavbě desetiletí. Za vítězným úsekem metra nejvíce veřejnost upoutalo železniční Nové spojení Praha Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany a nové sídlo banky ČSOB v Radlicích.

Porota hodnotila kvalitu dokončených prací, kvalitu architektonického řešení a jeho zvládnutí dodavatelem stavby, spokojenost investora a uživatelů stavby. Výsledky dnes byly zveřejněné při příležitosti 4. ročníku Dnů stavitelství a architektury.

Administrativní centrum Vinice Letní Koupaliště, Hradec Králové-Flošna

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*