Stavba roku 2011 Zlínského kraje

Zlín 17. května (ČTK) – Výsledky soutěže ve všech sedmi kategoriích byly dnes vyhlášeny v Kongresovém centru ve Zlíně, hlavní cenu porota stejně jako loni neudělila. Do desátého ročníku soutěže se přihlásilo 51 staveb, což je o deset méně než loni, stále však je Zlínský kraj v počtu přihlášených staveb na prvním místě v republice, řekla ČTK předsedkyně poroty a hlavní architektka Zlína Dagmar Nová.

Rezidence Hradební - autor stavby ARCHICON / arch. David Titz (zdroj foto: Stavba Zlínského kraje - PUBLICITY)
Úroveň staveb v soutěži se podle Nové zvyšuje, investoři již dbají na kvalitní návrhy, obracejí se na dobré architekty a žádají kvalitní práci.Přestože mnohé návrhy členy poroty nadchly, hlavní cenu Grand Prix Pavla Nováka, nesoucí jméno zesnulého hlavního architekta města Zlín, jenž byl při zakládání soutěže, neudělili. "Rozhodli jsme se, že s ní budeme šetřit, že se bude udělovat jen pro zcela výjimečné stavby provedením i společenských významem," poznamenala architektka. Cenu v minulosti získalo například Podnikatelské a inovační centrum Zlín v bývalém baťovském továrním areálu.

Zámek Nový Světlov, Bojkovice - autor Josef Novotný (zdroj foto: Stavba Zlínského kraje - PUBLICITY)

Rekonstrukce zámku Nový Světlov v Bojkovicích na Uherskohradišťsku se stala Stavbou roku 2011 Zlínského kraje v kategorii staveb občanské vybavenosti.

V kategorii domů pro bydlení získala letos hlavní cenu rezidence Hradební z Uherského Hradiště, vila z nedalekého Uherského Brodu zvítězila v kategorii rodinných domů. Skutečnost, že všechny hlavní kategorie vyhrály stavby z Uherskohradišťska, potvrzuje i vítěz průmyslových a zemědělských staveb, Kongresové centrum ve Starém Městě. Mezi realizacemi rozvojových projektů měst a obcí porotu nejvíce zaujal Podnikatelský inkubátor Kunovice Panský dvůr, z kategorie dopravních, inženýrských a ekologických staveb bylo nejvýše ohodnoceno zavodňování Kněžpolského lesa u Uherského Hradiště.

Mezi stavbami realizovanými mimo území kraje získalo zvláštní cenu vybudování koncertního sálu pražské konzervatoře. Hejtman Stanislav Mišák udělil cenu výstavbě silnice II/497 mezi obcemi Šarovy a Březolupy. Cenu novinářů si odnesla výstavba velkého sálu Otrokovické Besedy.

Již šestým rokem se v rámci soutěže konala studentská část, porota hodnotila 15 projektů, kdy úkolem bylo navrhnout řešení proluky a dostavby bytového domu s průchodem do dvora. Zvítězil projekt Tomáše Knota ze Střední průmyslové školy Zlín. Součástí soutěže je také ocenění učňů stavebních oborů, kteří kraj reprezentovali v celostátních soutěžích.

Doplněno Stavbaweb:

Výsledková listina – Stavba roku 2011
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*