Stavbami roku v hradeckém kraji jsou řadové domky a divadlo

Hradec Králové 28. listopadu (ČTK) – Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2011 získaly atriové řadové domky v Kvasinách na Rychnovsku a budova společenského centra a divadla Uffo v Trutnově. Do osmého ročníku soutěže stavbaři přihlásili 16 staveb, tedy o pět více než loni. ČTK to dnes řekl mluvčí hejtmanství Imrich Dioszegi.


12 atriových řadových rodinných domků Kvasiny Jih Zámecká (zdroj: Stavba roku 2011 KHK)
Realizací dvoupodlažních řadových domků v Kvasinách se podle poroty podařilo i díky proskleným zeleným atriím vytvořit sympatický soubor, který je příjemný obyvatelům i okolí. Investorem domků je společnost DEKO TRADE. Městské společenské centrum v Trutnově je cenné například díky výjimečné variabilitě vnitřního prostoru. Centrum Uffo již letos získalo celostátní titul Stavba roku. (Projektatnt: Akad. arch. Karel Rulík, Ing. arch. Oldřich Semrád, Ing. Vlastimil Skála, spolupráce Bc. Ladislav Tuček – doplněno Stavbaweb).

Čestné uznání si odneslo pět staveb. Dostal je obytný soubor Za Terronicem v Hradci Králové a hradecký Labyrint divadla Drak v Tereziánském dvoře. Porota čestné uznání udělila také přestavbě měšťanského domu na penzion v historické části Hostinného, česko-polskému infocentru v Broumově a obnově městské památkové rezervace v Jičíně.

Celostátní prestižní ocenění Stavba roku v hradeckém kraji vedle trutnovského Uffa získaly v minulosti například areál krajského sídla Regiocentrum Nový pivovar a budova hradecké studijní a vědecké knihovny.

Cílem krajské soutěže je seznámit veřejnost s úrovní stavebnictví a architektury v kraji a také zviditelnit stavební firmy z regionu. Akci pořádá kraj s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví.

Doplněno Stavbaweb:
Soupis přihlášených staveb do soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2011 s krátkou anotací jednotlivých staveb naleznete

zde

.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*