Stavbou roku 2012 Jihomoravského kraje je novostavba divadla

(ČTK) – Stavbou roku 2012 Jihomoravského kraje je novostavba brněnského Divadla na Orlí pro Janáčkovu akademii múzických umění, porotu zaujal například i projekt zpřístupnění brněnské kostnice. ČTK to řekli organizátoři soutěže z Jihomoravského stavebního společenství. Ceny ve středu 24. dubna předali na stavebních veletrzích v Brně vítězům.


Nová hudebně-dramatická laboratoř JAMU vyhrála kategorii staveb občanské vybavenosti společně s novým informačním a studijním střediskem Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

V kategorii bytové výstavby vyhrál areál apartmánových domů v obci Pavlov u Dolních Věstonic na Břeclavsku, do kterého investovala společnost Pavlof s.r.o.

V oboru průmyslových staveb porotu nejvíce zaujala brněnská výrobní hala společnosti SK TECHNIK, u dopravních staveb silnice s tunely Dobrovského v Brně.

Zpřístupnění brněnské kostnice je nejlepší rekonstrukcí roku. Z ekologických projektů zaujala porotu nejvíce investice do zlepšení kvality vod v řekách Jihlava a Svratka. Projekt souvisí s rekonstrukcí kanalizace a čistírny odpadních vod v Ivančicích na Brněnsku.

Doplněno Stavbaweb:
Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU

Autoři stavby: ARCHTEAM / Milan Rak, Alena Režná, RadaArchitekti / Pavel Rada
Spolupráce: Irena Burková, Ing. Ondřej Gaudl, Dipl. Ing. Mirko Lev
Projekt: 2003-2009
Realizace: 2010-2012
Hlavní dodavatel: Sdružení dodavatelů UNISTAV, a .s., a OHL ŽS, a. s.

foto: Filip ŠlapalStavba byla publikována v časopise Stavba č. 1 / 2013
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*