Stavbou roku v Karlovarském kraji je rekonstrukce Olympic Palace

(ČTK) – Stavbou roku v Karlovarském kraji je rekonstrukce hotelu Olympic Palace. Mezi projekty zvítězila plánovaná rekonstrukce Zámeckého výtahu a plata Zámeckého vrchu v Karlových Varech. Veřejnost nejvíce ocenila stavbu autoservisu Zimmel. Oceněné stavby byly dne 8. června 2018 vyhlášeny na slavnostním večeru Dnů architektury a stavebnictví Karlovarského kraje v karlovarském divadle.

Odborníci mezi stavbami ocenili také Novou budovu hospicové péče Rehos v Nejdku a opravu mostu přes Jáchymovský potok. Cenu hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové (ANO) získala Obnova historického odpočívadla – replika v Kyselce. Cenu primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA) obdržel shodně s odbornou porotou hotel Olympic Palace, který do soutěže přihlásil zhotovitel, firma STASKO plus.

V hlasování veřejnosti vyhrála Prodejna automobilů a autoservis Zimmel, stavba podle návrhu společnosti FUTURE BAU s.r.o., kterou realizovala stejná firma. V projektech se veřejnosti nejvíce líbil návrh využití bývalé vodárny v karlovarských Tuhnicích „Futura – nová vodárna“ od Jany Šemberové a Petra Čumra. V kategorii zachráněných památek dali lidé na internetu nejvíce hlasů obnově gotické tvrzi v Pomezné na Chebsku.

Cenu časopisu Stavebnictví získala už v jiných kategoriích oceněná Oprava mostu přes Jáchymovský potok. Rekonstrukce hotelu Olypmpic Palace získala i další ocenění, když cenu projektanta roku získal Michal Odvody, který se podílel na projektu rekonstrukce hotelu.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno 17 staveb, pět projektů a šest zachráněných památek.

Doplněno Stavbaweb:
Hodnocení odborné poroty:
Kategorie Stavby
1. místo:  Olympic Palace 
Projektant: Ing. Michal Odvody – PORTICUS s. r. o.

2. místo: Nová budova hospicové péče Rehos
Projektant: G Design, spol. s r. o.  

3. místo: Oprava mostu přes Jáchymovský potok
Projektant: Ing. Jakub Rudolský – PONTIKA s. r. o.

Kompletní výsledky najdete ZDE.
Všechny soutěžící stavby letošního ročníku najdete ZDE.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*