Stavbu luxusního hotelu v centru Karlových Varů posoudí krajský úřad

Fotogalerie ke článku (1)

Hotel Grand Majestic (zdroj: Stavby Karlovarska)

Hotel Grand Majestic (zdroj: Stavby Karlovarska)
Celá fotogalerie (1)

Autorem projektu je:STP, k.s. - architekt Alexander Mikoláš

O stavbě luxusního hotelu Grand Majestic, který má stát v lázeňském centru Karlových Varů, bude rozhodovat krajský úřad. Aby mohla začít příprava stavby, jíž plánuje společnost Eden Group (EG), musí úřad prověřit, zda neohrozí v zóně s vývěry termálních pramenů životní prostředí. Pokud bude vše v pořádku, nemělo by investorovi už nic bránit s přípravou podkladů pro vydání stavebního povolení, oznámila ČTK mluvčí kraje Andrea Bocková.

Posuzování vlivu stavby na životní prostředí je podle ní standardní proces, kdy se bude vyjadřovat k záměru řada institucí včetně veřejnosti. Do zpracovaných podkladů ke stavbě mohou lidé nahlédnout na krajském úřadu i na karlovarské radnici. "Veškeré připomínky ke stavbě hotelu je možné uplatnit nejpozději do 5. srpna. Potom odbor životního prostředí krajského úřadu vydá rozhodnutí," konstatovala mluvčí.

Nový hotel má stát na léta prázdném pozemku vedle chrámu svaté Maří Magdaleny a Vřídelní kolonády, v Karlových Varech označovaném jako kamenolom. Vlastní ho firma obchodně spřízněná se společností Eden Group. Investor odhaduje, že po získání veškerých potřebných povolení by mohl Grand Majestic stát do dvou až tří let. "Takový hotel, jaký tu chceme postavit, ve městě chybí. Z průzkumů víme, že pro něj klientelu určitě získáme," poznamenal obchodní ředitel firmy EG Jan Motlík.

Stavba v těsném sousedství vzácného barokního kostela podle něj nemá svou architekturou rušit současný stavební ráz okolí. Hotel má mít kapacitu 218 lůžek, hlavně v luxusních apartmánech. Dále budou v hotelu tři restaurace, léčebné a wellness oddělení, obchody, parkování pro 30 automobilů v podzemních garážích a další provozní infrastruktura. Celková plocha hotelu bude představovat přibližně 3609 metrů čtverečních. Náklady na vybudování hotelu jsou odhadovány kolem 750 milionů korun.

O svém záměru už před časem jednali zástupci EG s vedením města. Radnice přitom požadovala jisté úpravy v návrzích stavby. Jak Motlík řekl, původní studie stará zhruba pět let byla proto upravena tak, aby objekt citlivě vyplnil současný prázdný prostor. Stav tohoto území řada obyvatel kritizuje, současně se ale obávají, co na tomto místě vznikne.

Pro stavbu luxusního hotelu se EG rozhodl po dvouletých zkušenostech se svým hotelem Carlsbad Plaza. EG ho postavil asi za 750 milionů korun a otevřel v prosinci 2005. Přestože náklady na stavbu nového hotelu mají být přibližně stejné, ubytovací kapacita bude nižší. Carlsbad Plaza nabízí kolem 310 lůžek.

Návrh stavby hotelu Grand Majestic byl letos zařazen do soutěže Stavba a projekt roku Karlovarského kraje. Z přihlášených projektů získal nejvíce bodů od veřejnosti.

Manažerská firma Eden Group provozuje v Karlových Varech kromě Carlsbad Plaza ještě čtyřhvězdičkové hotely Eliška, Ester a také Zámecké lázně. Nemá majetek, hotely patří firmě Eden Hotels. Hotel Carlsbad Plaza vstoupil v loňském roce do mezinárodního hotelového řetězce The Leading Hotels of the World. Stal se tak čtvrtým hotelem v České republice a prvním mimo Prahu, který byl do tohoto řetězce zařazen.

Zdroj: Zpráva ČTK 17.7.2008

Doplněno Stavbaweb:
Investor :RLRE EDEN INVEST ,s. r. o.
Provozovatel: EDEN GROUPS, a. s.
Architekt :STP, k.s. / Alexander Mikoláš ,
Spoluautor: Ota Kašparovský
Kapacity:
Ubytování - celkem 204 lůžek, hala, loby, recepce, salonek
Stravování - 3 restaurace, noční klub, jídelna zaměstnanců, výroba jídel ze surovin
Léčení léčebné oddělení, wellness oddělení
Parkování - 30 osobních aut v podzemním podlaží
Obchody, služby 4 jednotky
Provozní zázemí
Zastavěná plocha - cca 4200 m2
Užitná plocha - cca16 500 m2
Obestavěný prostor - cca 60 000 m3
Předpoklad zahájení výstavby: 09 /2009
Předpoklad dokončení výstavby :05 /2011

Více informací o pÅ?ojektu naleznete zdeZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*