Stavby Hradeckého kraje 2008

Bytový dům, školka i rybník.

Stavbami roku 2008 v Královéhradeckém kraji se staly bytový dům v Jičíně (projektant: Ateliér Zídka – Plocek — Misík; zhotovitel: Staving, s. r. o.; investor: společnost DBT), mateřská škola v Hostinném (projektant: Alexandr Wagner, Projektis; zhotovitel: Stavební společnost, s. r. o., Hostinné; investor: Město Hostinné) a úprava rybníku v Prkenném Dole na Trutnovsku (projektant: Miroslav Šindlar; zhotovitel: BAK Trutnov; investor: Město Žacléř). Do pátého ročníku soutěže stavbaři přihlásili 16 staveb, tedy o sedm více než loni.

Stavby soutěžily v kategoriích domy pro bydlení, stavby občanské vybavenosti a dopravní a inženýrské stavby. Výsledky soutěže dnes vyhlásilo hradecké hejtmanství.

U bytového domu porota ocenila moderní architektonické řešení. „Dům má terasy, prosvětlené domovní komunikační prostory, různé bytové dispozice, veřejné prostory,“ řekl Jiří Hošna z tiskového oddělení kraje. U školky zaujal porotu praktický interiér, v němž budou v jednom kolektivu spojeny děti různého věku i zdravotně postižení. U rybníka si stavbaři ocenění vysloužili důmyslným tvarováním potočního koryta, vybudováním rybího přechodu a sladěním stavby s okolím.

Porota také udělila pět čestných uznání. Jedno z nich získala nová budova krajského úřadu v Hradci Králové, která vznikla přestavbou bývalého pivovaru. „Budova kraje letos bojuje o titul stavba roku i na celostátní úrovni. V konkurenci více než 60 staveb se již probojovala do první patnáctky,“ řekl hradecký hejtman Pavel Bradík (ODS). Krajská opozice stavbu kritizuje pro její nákladnost. Kraj sídlo přijde na 1,5 miliardy korun.

Krajskou soutěž o stavbu roku pořádá hradecký kraj s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Cílem soutěže je seznámit veřejnost s úrovní stavebnictví a architektury v kraji a také pomoci zviditelnit stavební firmy z regionu.

Zdroj: Zpráva ČTK 13.10.2008

Související články:
Regiocentrum Nový pivovar v Hradci Králové

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*