Stůl “Nekonečný Nil od Karima Rashida

Fotogalerie ke článku (3)

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida

stůl "Nekonečný Nil" od Karima Rashida
Celá fotogalerie (3)

Egypt navrhuje z materiálu DuPontâ?¢ Corian®

Konsorcium egyptských firem zabývajících se interiérovým designem, které zahrnuje také studio Amr Helmy Designs, se sdružily, aby vytvořily společnou značku "Design Republic of Egypt". Pod touto značkou vznikají interiérová řešení založená na egyptské kreativitě, která respektují nejvýznamnější světové designérské trendy. Projektu se účastní také mezinárodně uznávaný designér Karim Rashid, který pro Amr Helmy Designs navrhl stůl “Nekonečný Nil". Tento návrh popírá tradiční pojetí stolu a židle. Navržené originální a moderní řešení mohlo vzniknout díky tvarovatelnosti materiálu DuPontâ?¢ Corian®.

Egyptská kreativita je hluboce zakořeněna v tisícileté kulturní historii a je nabitá výrazným uměleckým nábojem. Návrhem stolu “Nekonečný Nil" se Karim Rashid odvolal k této tradici. Nechal se inspirovat pomalým a nepřetržitým tokem řeky Nilu a vytvořil stůl charakterizovaný podmanivým sinusoidním tvarem, jehož rytmické linie se navíc mění s úhlem pohledu.

Tento návrh vznikl díky kombinaci mimořádného talentu Karima Rashida s vynikajícími zpracovatelskými schopnostmi studia Amr Helmy Designs za pomoci expresivního a emotivního materiálu, jakým je DuPontâ?¢ Corian®. DuPontâ?¢ Corian® (v barvě Glacier White) podtrhuje přirozenost a čistotu linií návrhu a také zdůrazňuje jeho elegantní a bohatou strukturu. Tento materiál působí klidným, vyrovnaným a harmonickým dojmem, přestože tvoří složité a spletité linie a tvary.

Technická data: výška 78 cm, šířka 180 cm, délka 210 cm, tloušťka 4 cm. Dřevěná báze s vyztuženou ocelovou konstrukcí.

Tento stůl je možné zakoupit po celém světě u prodejců zastupujících studio Amr Helmy Designs.

Karim Rashid je významná osobnost na poli produktového a interiérového designu, módy, tvorby nábytku, osvětlení. Narodil se v Káhiře, napůl Egypťan, napůl Angličan, ale vyrůstal v Kanadě a nyní tvoří v New Yorku. Je proslavený především demokratizací designu a jeho zpřístupněním širokým masám. Spolupracuje s mnoha špičkovými firmami jako např: Umbra, Prada, Miyake nebo Method. Více informací o Karimu Rashidovi můžete získat na této kontaktní adrese: www.karimrashid.com.

Studio Amr Helmy Designs navrhuje od roku 1980 kuchyně “D.N.A. kitchens". Tyto technicky dokonalé kuchyně jsou inspirovány architektonickým odkazem rozličných světových kultur, např. asijské, středně východní, americké nebo africké. Více informací o studiu najdete na: www.amrhelmydesigns.com.

DuPontâ?¢ Corian® (www.corian.com), který vyrábí výhradně firma DuPont, se používá v řadě rezidenčních a komerčních aplikací, pro výrobu interiérových prvků a ve speciálních aplikacích. Tento materiál je vyráběn v základní nabídce asi 100 barevných odstínů. Je to neporézní a pevný povrchový materiál, který odolává znečištění, snadno se udržuje a je trvanlivý. Lze jej opravovat, obnovovat a recyklovat. Mimoto je DuPontâ?¢ Corian® tepelně tvarovatelný prakticky libovolně, podle představ designéra.

Informace společnosti DuPont
Publikováno ve Stavbě 2/2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*