„Stop Dust“

Fotogalerie ke článku (3)

Ceresit CM 17 „Stop Dust“

Ceresit CM 17 „Stop Dust“

Ceresit CM 90 EasyFlex PLUS

Ceresit CM 90 EasyFlex PLUS
Celá fotogalerie (3)

Ceresit představil novou generaci bezprašných cementových lepicích malt „Stop Dust“

Nová generace bezprašných cementových lepicích malt Ceresit „Stop Dust“ byla vyvinuta v laboratořích společnosti Henkel. S patentovanou recepturou Stop Dust, která minimálně o 90% snížila klasickou prašnost cementových materiálů, začaly být jako první vyráběny flexibilní lepicí malty Ceresit CM 17 Stop Dust a Ceresic CM 90 EasyFlex PLUS pro lepení keramických obkladů a dlažby na kritické podklady.

Nová generace bezprašných cementových lepicích malt Ceresit umožňuje provedení obkladačských prací s udržením maximální čistoty, v čistém a zdravotně nezávadném prostředí a je tedy vhodná zejména pro renovace v uzavřených prostorách.

Receptura „Stop Dust“ znamená, že cementová lepicí malta neprodukuje v žádném stadiu technologického procesu zpracování prach a nepořádek — během dopravy, při vysypávání do nádoby ani při míchání.

Prach vznikající při technologickém zpracování standardních cementových lepicích malt je zdravotním rizikovým faktorem ohrožující zejména obkladače. Postiženy bývají zejména horní cesty dýchací a plíce. Testy prokázaly, že řemeslník zpracovávající klasické cementové malty vdechne za hodinu více než 3,8 mg/m3 škodlivého prachu, přičemž při zpracovávání lepicích malt „Stop Dust“ je to o až 90% méně! Nová technologie „Stop Dust“ dokáže tedy účině ochránit před těmito závažnými zdravotními komplikacemi.

Efekt „Stop Dust“ nové generace bezprašných lepicích malt Ceresit byl dosažen přidáním speciálních přísad schopných vázat jemné prachové částice. Dosavadní pokusy obvykle vyústily ve snížení prašnosti, ale zároveň zhoršily zásadní technické parametry lepicích malt, jako je zejména přilnavost. Flexibilní lepicí malty Ceresit CM 17 „Stop Dust“ a Ceresit CM 90 EasyFlex PLUS vyvinuté specialisty z firmy Henkel jsou tak prvními lepicími maltami, které jsou bezprašné a přitom si zachovaly ty nejvyšší technické parametry — vysokou okamžitou přilnavost k různým podkladům, stabilitu na svislých plochách a odolnost vůči deformacím podkladu.

Flexibilní bezprašná lepicí malta Ceresit CM 17 „Stop Dust“ je určena k lepení obkladových materiálů z keramiky, cementu a kamene (kromě mramoru) na nestálých a kritických podkladech, v interiéru i exteriéru — je voděodolná a mrazuvzdorná. Výrobek odpovídá normě ČSN EN 12004 pro flexibilní malty třídy C2TE. Vlastnosti malty zaručují flexibilní spojení s podkladem a eliminují vnitřní pnutí mezi obkladovým materiálem a podkladem. Díky tomu je Ceresit CM 17 „Stop Dust“ doporučován pro lepení odkladů a dlažeb na tenkých dělicích příčkách, v podlahách se zabudovaným podlahovým vytápěním, na schodištích, balkónech, terasách, v plaveckých bazénech a v technologických vodních nádržích.

Podobné přednosti má i tenkovrstvá flexibilní lepicí malta Ceresit CM 90 EasyFlex PLUS, která patří do vyšší produktové řady lepicích malt EasyTechnology. Materiály označené logem EasyTechnology jsou charakterizované nižší hmotností, vyšší vydatností a díky speciálním plnidlům vykazují i mnohem lepší zpracovatelnost v porovnání s běžnými cementovými lepicími maltami. Mezi přednosti lepicí malty Ceresit CM 90 EasyFlex PLUS tak patří o 30% vyšší vydatnost v porovnání s běžnými lepidly, variabilní konzistence, díky které je použitelná pro lepení na stěny i podlahy, a dále jednoduché zpracování a extrémně dlouhá otevřená doba. Díky lehčím plnivům byla o 30 % snížena oproti běžným lepicím maltám i její hmotnost, což má za výsledek snížení nákladů na dopravu a snazší manipulaci.

Více informací na www.ceresit.cz  .

Zdroj: TZ  Henkel ČR, spol. s r.o.
www.henkel.cz, sekce Tiskové zprávy
redakčně upraveno

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*