Störmer Murphy and Partners: Haydau

Novostavba hotelu s konferenčním a lázeňským centrem v areálu benediktinského kláštera Haydau

Architekti: Störmer Murphy and Partners
Místo: Morschen, město Fritzlar, spolková země Hessensko, Německo
Klient: B. Braun Melsungen AG.
Plocha: 8320 m2
Realizace: 2013
Foto: Archiv architektů

Společnost B. Braun Melsungen AG vyhlásila soutěž na novostavbu hotelu, který rozšíří klášter Haydau z 12. století. Zadání implikovalo rozvoj tohoto historického místa v celkově moderní konferenční a seminární centrum. Náš návrh, který získal první cenu, je nezaměnitelnou odpovědí na stávající městský kontext, ve kterém to nově postavené rekonstruuje původní jednotu celého komplexu.


Podlouhlá struktura jako by se vznášela nad zbytky historických hradeb, které pronikají do hotelu a mají pokračování v podobě okenních otvorů novostavby.
Hotel má 1300 pokojů ve dvou podlažích a 14 suit v ustoupeném horním patře, které je subtilní skleněnou nástavbou masivního soklu. Přízemí – rovněž s plně prosklenou fasádou – je veřejně přístupné a kromě recepce hotelu jsou zde ještě restaurace, bar, hala a lázeňské centrum. Historická kamenná zeď uvnitř budovy odděluje wellness od hotelové haly.
Naše koncepce začleňuje do nové fasády pískovcové bloky ze zbouraných budov. Podlouhlá hotelová budova je umístěna tak, aby před kostelem vzniklo nové nádvoří, které řeší a integruje kontext starého města Morschen. Barokní zahrada s rozdílem úrovně 1,5 m pokračuje v hotelové hale, která tak získává silné spojení s exteriérem.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*