Studenti mohou navrhnout novou část Nákupního centra Královo Pole

Brno, 23. ledna 2014 – Nový informační stánek v Nákupním centru Královo Pole navrhnou studenti. Nejnavštěvovanější nákupní centrum v severní části Brna vyhlásilo soutěž pro studenty designu a architektury o návrh multifunkčního informačního stánku pro zákazníky. Vítězný projekt bude zrealizován v rámci budoucí modernizace a rozšíření celého centra.

„Soutěž představuje pro studenty skvělou příležitost. Mohou vytvořit velmi viditelný a funkční prvek nákupního centra, kolem kterého každý rok projdou zhruba čtyři miliony návštěvníků. Je to prestižní projekt, který jim může pomoci nastartovat kariéru,“ říká Jaroslava Kovárníková, manažerka centra. Cílem je zapojit místní komunitu do procesu rozšíření. „Chceme rozvíjet projekt společně,“ dodává Jaroslava Kovárníková.
Největší výzvou je vytvořit něco odlišného než typický průměrný informační stánek. Jde o multifunkční minicentrum, které umožní nabídnout zákazníkům množství různých služeb.
Hlavní důraz je tak kladen na zcela nový přístup k návrhu informačního stánku v nákupním centru, v němž zákazníci najdou nejen informace, ale i zábavu. Vítězný koncept musí být originální a zároveň funkční. Jedním z klíčových aspektů je práce s materiály, které jsou přátelské k životnímu prostředí. Záměr majitele centra je získat zelený certifikát BREEAM udělovaný budovám s nízkým dopadem na životní prostředí.
Uzávěrka přihlášek do soutěže je 17. února, návrhy musí být zaslány do konce dubna. Vyhlášení výsledků je naplánováno nejpozději do  30. června 2014. Soutěž organizuje Nákupní centrum Královo Pole ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně.
Další informace jsou k dispozici na webu centra www.nckrpole.cz.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*