Studenti navrhli dveře SAPELI pro Designblok 2011

V rámci 13. ročníku mezinárodně uznávaného Designbloku bylo možné zhlédnout návrhy nového typu dveří studentů Fakulty umění a designu Univerzity J.E.Purkyně Ústí nad Labem a studentů Ústavu průmyslového designu ČVUT v Praze, které vznikaly ve spolupráci se společností SAPELI, a.s.

Hlavním předmětem spolupráce fakult designu a SAPELI se stalo téma: Nový návrh dveří SAPELI. „Oslovili jsme studenty – budoucí designéry a architekty, aby se zamysleli nad zcela novým pojetím dveří SAPELI. A to nejen po stránce jejich vzhledu, ale i funkčnosti a využitelnosti v běžném životě. Zajímal nás nezaujatý a ničím nezatížený pohled na dveře a jejich moderní, možná až atypické pojetí,“ uvádí Mgr. Ota Meissner, vedoucí marketingu SAPELI, a pokračuje: „Vzniklo několik desítek zajímavých konceptů, které byly jejich autory obhajovány v SAPELI CENTRU (vzorkovna dveří a zárubní v Jihlavě) před komisí složenou ze zástupců SAPELI a ČVUT.“

S prací studentů mohli být představitelé společnosti, která se designu i technickým vlastnostem dveří věnuje s opravdovou pečlivostí, dokonale spokojeni. Návrhy nového pojetí dveřních křídel SAPELI vznikaly pod patronátem prof. akad. arch. Jana Fišera, vedoucího průmyslového designu Fakulty architektury na ČVUT v Praze, a přinesly množství zcela neotřelých nápadů.

Z připravených konceptů bylo vybráno celkem šest nových návrhů dveří SAPELI, které byly reálně vyrobeny. A právě tyto hotové modely dveří byly k vidění na pražském Designbloku 2011, který každoročně představuje ta nejlepší designérská studia, designéry, architekty a jejich práci.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*