Studenti ČVUT budou vystavovat modely staveb v Telči

Návštěvníci výstavy uvidí přibližně pět desítek architektonických modelů významných českých i světových staveb.
22.8.-10.9.2008
výukové středisko stavební fakulty pražské ČVUT v Telči

Studenti stavební fakulty pražské ČVUT budou vystavovat své práce v Telči. Návštěvníci výstavy uvidí přibližně pět desítek architektonických modelů významných českých i světových staveb. Telč je pro tento záměr skvělým místem, které během léta navštíví velké množství turistů, uvedla zástupkyně fakulty Marie Kovandová.

Modely vznikly při výuce předmětu modelové projektování. Studenti se v něm seznamují s významem tvorby modelů, materiály a technologiemi jejich výroby. „Nabyté poznatky si každý student ověřuje samostatně na výrobě vlastního modelu vybraného architektonického objektu,“ uvedla Kovandová. Lidé podle ní uvidí například model Müllerovy vily od Adolfa Loose, funkcionalistické vily v osadě Baba v Praze a kostela sv. Václava od Josefa Gočára.

Výstava začne v pátek v 10:00 ve výukovém středisku fakulty v Telči, potrvá do 10. září. Pro středoškoláky nabízí fakulta prohlídku s výkladem a možností vyzkoušet si výrobu modelů přímo na místě.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Nyní studuje na sedmi fakultách ČVUT více než 24.000 posluchačů. Pro nadcházející akademický rok nabízí škola 44 studijních programů a v nich 159 studijních oborů.

Zdroj: Zpráva ČTK 20.8.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*