Studentská architektonická soutěž CEMEX Betonový dům – hlasujte o nejzdařilejší projekt!

Cílem soutěže bylo navrhnout atraktivní individuální bydlení pro konkrétní lokalitu – Masarykovu čtvrť v pražské Troji.do 27. listopadu může veřejnost hlasovat o nejzdařilejší projekt zde.
Studentská architektonická soutěž CEMEX Betonový dům je součástí 1. ročníku festivalu ARCH FOR PEOPLE 2011.
 


Vyhlášení výsledků studentské soutěže CEMEX Betonový dům aneb rozhodněte i vy o nejlepším návrhu betonového domu pro pražskou Troju

Hlasujte na earch.cz a vyhrajte některou z věcných cen !

Již 28. listopadu budou vyhlášeny výsledky studentské architektonické soutěže CEMEX Betonový dům. Soutěž, vyhlášena firmou CEMEX, předním výrobcem betonu a betonových speciálních produktů byla koncipovaná jako dvoukolová. Je stěžejní akcí 1. ročníku festivalu ARCH FOR PEOPLE 2011, jehož hlavní program proběhl začátkem září. Během těchto zářijových dní se studenti vysokých škol architektury z celé republiky i Slovenska sjeli do Prahy, aby zde pracovali pod vedením španělského architekta Felipe Artenga Rufina z atelieru AMP arquitectos  na návrhu betonového rodinného domu pro urbanisticky komplikovanou části pražské Troji – Masarykovu čtvrť.

Jaké jsou betonové rodinné vily nové generace? Jaký je pohled mladých architektů na problematiku individuálního bydlení ve městě 21. století a jak pojali kokrétní lokalitu v Troji? T o můžete zhodnotit i vy a přispět svým kliknutím do hlasování o nejlepší projekt dle mínění veřejnosti.

Hlasování probíhá prostřednictvím facebooku, na stránce Beton v architektuře a také na webu earch.cz. Hlasovat pro svůj oblíbený projekt můžete každý den až do půlnoci 27.listopadu. Devět vylosovaných z Vás obdrží věcné ceny a to buď předplatné časopisu BETON TKS, předplatné časopisu ERA 21, nebo model automixu – autíčko od firmy CEMEX. Vítězný tým veřejného hlasování získá poukaz 20 000 korun na nákup výrobků firmy Apple v Qstore a další věcné ceny od partnerů a mediálních partnerů soutěže.

Vyhlášení cen poroty se uskuteční v pondělí 28. listopadu 2011 od 17 hodin na akademické půdě Fakulty stavební ČVUT v pražských Dejvicích. Porota, ve které zasednou mimo jiné i zvučná jména české architektonické scény – Roman Brychta z PROJEKTIL ARCHITEKTI, nebo Petr Burian z DaM, nejprve nominuje deset nejlepších prací a z těch pak budou vybráni vítězové. Během slavnostního vyhlášení budou předány i ceny. Celkem si vítězné týmy na prvních třech pozicích rozdělí částku 50 000 korun. Oceněny budou též nominované projekty. Na oficiální předávání cen plynule naváže neformální vernisáž výstavy desítky nejlepších studentských návrhů. Slavnostní podvečer vyhlášení soutěže je tedy opravdovým zakončením letošního ročníku festivalu ARCH FOR PEOPLE 2011. My věříme, že se povedl a těšíme se příští rok na jeho pokračování.

Více informací o soutěži CEMEX Betonový dům na archforpeople.cz
Galerie projektů a hlasování o nejlepší projekt zde a na facebooku
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*