Katedra architektury
Fakulty stavební ČVUT v Praze, zimní
semestr 2015/2016, projekt oceněn Žlutou kartou Katedry architektury
Vedoucí projektu: Ing.
arch. Michal Šmolík, Ing. arch. Radek Zykan
Autorská zpráva
Cílem práce bylo navrhnout studentské bydlení jako nástavbu nad jednopodlažním
stávajícím objektem v průmyslové zóně starého smíchovského nádraží. Ze situace
je patrné, že z východní strany je u této stavby rušná komunikace s
tramvajovou dopravou, ze západu jsou plochy bývalého nádraží.
Mým cílem bylo odklonit hluk z ulice, takže jsem většinu oken orientoval na
západ. V prvním patře nástavby je velký společenský prostor z kuchyní a
obývacím prostorem, který je prosvětlen velkým světlíkem přes dvě patra. Hlavní
osu prostoru tvoří kuchyňská stěna, na kterou navazuje krb se schodištěm.
V druhém patře se nacházejí jednotlivé pokoje se společným hygienickým
zařízením.















no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…