Šumperk vybral městského architekta pro koncepci rozvoje města

(ČTK) – Šumperská radnice vybrala svého městského architekta, který se bude od ledna příštího roku starat o podobu rozvoje města. Stal se jím šumperský rodák Štěpán Tomas. Sedmatřicetiletý architekt zvítězil ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo sedm adeptů. V nové funkci by měl být také pojítkem pro jednání s investory a developery, zajišťovat bude i konzultace pro obyvatele města. V nejbližší době se bude podílet i na přípravě významných změn ve městě, informovala ČTK mluvčí radnice Soňa Singerová.

Štěpán Tomas pracuje nyní v brněnské společnosti ATX architekti, výběrová komise ho vybrala jednomyslně. „V listopadu a v prosinci se budu seznamovat se strukturou a fungováním úřadu, od ledna již zahájím svou činnost naplno. Předpokládám, že pro veřejnost budu k dispozici jeden den v týdnu,“ uvedl Tomas.

Jedním z prvních úkolů nového městského architekta bude příprava rekonstrukce domu kultury, koncepce Hlavní třídy, která je přeplněná poutači, či změny v územním plánu. „Potenciál města Šumperka je v tom, že by se mohl stát opravdu vstupní branou do Jeseníků, a tím i rozvíjet cestovní ruch. Zatím je spíše průjezdním bodem mezi jihem republiky a lyžařskými centry. To bych rád změnil,“ doplnil nový městský architekt.

Funkci městského architekta bude Tomas vykonávat externě, s objemem zhruba 60 hodin měsíčně. Smlouvu s městem podepíše v nejbližších dnech, v polovině listopadu bude představen vedoucím dotčených odborů městského úřadu. Jeho hlavní náplní práce bude dohled nad vzhledem Šumperka a konzultační a poradenská činnost v architektuře a urbanismu.

Svou městskou architektku má například sousední Jeseník, kde ji mohou tamní lidé zastihnout v úředních hodinách. Od loňského září je pro ně k dispozici ke konzultaci každou středu v zasedací místnosti městského úřadu v Tovární ulici, řekl ČTK mluvčí jesenické radnice Richard Kapustka.

Související články:
Šumperk hledá městského architekta  29.8.2019

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*