Sušice hledá investora, který využije a odkoupí stará kasárna

Sušice hledá investora, který využije na bydlení nebo k výrobě devítihektarový areál bývalých kasáren Pod Kalichem v Sušici. O záměru prodat plochu, která je šest let minimálně obsazená a na které jedenáctitisícové město plánovalo průmyslovou zónu, rozhodli zastupitelé. Radnice vyhlásila poptávkové řízení a podle zájmu rozhodne do května, co na ploše vznikne. Poté vyhlásí výběrové řízení na prodej. ČTK to řekl starosta Petr Mottl.

„Zastupitelstvo tak poprvé potenciálním investorům řeklo, že město chce areál prodat. Do konce roku by se to mělo povést,“ dodal. Předběžný zájem už projevily tři firmy; developeři bytových projektů a výrobce kabelových svazků. Na ploše za městem nebude žádná těžká výroba. Radnice nyní projednává změny územního plánu. Zda bude na ploše výroba nebo byty, rozhodne kvalita předložených záměrů.

Město si před rokem nechalo zpracovat studii, která řekla, že území ve směru na Kašperské Hory je velmi dobré pro zhruba stovku bytů. Atraktivní turistické město, kde je dostatek pracovních míst, nyní nemá žádné pozemky pro bydlení. Největší zóna na výstavbu rodinných domků, lokalita Okrouhlá na straně od Klatov, už je obsazená.

Asi čtvrtinu kasáren v současné době zaplnily místní firmy. V nájmu je tam truhlárna, sklady a autoopravna. Ještě před třemi lety chtěla radnice vložit do zchátralého areálu 60 milionů korun, zejména na silnice a sítě. Nezískala na to ale peníze od EU. Předtím chtěla kasárna, která město získalo od státu v prosinci 2002, přebudovat dánská NBTV na eurokemp pro karavany; nesehnala ale investory.

Z hlediska rozvoje podnikání a zaměstnanosti město nejvíce spoléhá na čtyřicetihektarový areál Sola poblíž centra, který patří brněnské skupině Česká investiční a správcovská. Ten je z více než třetiny zaplněn externími firmami se 400 lidmi. Nyní je tam vydané územní rozhodnutí a připravuje se stavební povolení na výstavbu obchodního domu Tesco. „Měl by být otevřen v listopadu. Bude to první vlaštovka, která přitáhne další investory,“ řekl starosta. Tesco vybuduje kruhový objezd a novou silnici do areálu.

Zdroj: Zpráva ČTK 16.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*