Sušice připravuje plochu bývalých kasáren k výstavbě až 100 bytů

(ČTK) – Sušice na Klatovsku připravuje devítihektarovou plochu bývalých kasáren Pod Kalichem k bydlení. Jde o atraktivní pozemek na okraji města směrem na Kašperské Hory, kde by měla vzniknout až stovka domků a bytů. Město už areál kompletně vyčistilo a je připravený pro další využití, řekl ČTK Petr Mottl (ODS), starosta města s 11.500 obyvateli. Pouze na necelé desetině plochy v horní části zůstaly garáže, které pronajímá živnostníkům.


"Realizujeme nový územní plán, který by měl být schválený koncem roku nebo začátkem příštího. Území pak bude určené pro individuální bytovou výstavbu,"
uvedl Mottl. Dosud plochu rozděluje koridor pro obchvat, ale radnice vyřeší dopravu jinak, než bylo v původní studii. V rozpočtu na příští rok plánuje Sušice vyčlenit peníze na sítě a přípojky. Zatím sice definitivně nerozhodla, zda neprodá celou plochu developerovi, ale spíše připraví pozemky sama. "Pokud budeme řešit přípojky, tak to bude v naší režii. Nebudeme stavět, ale připravíme zasíťované pozemky, které bychom sami prodávali. Také z hlediska ekonomiky je to pro nás zajímavější, než prodej celého pozemku," vysvětlil.

Na konci loňského roku dokončilo město dva roky trvající demolice největších objektů, na něž dostalo dotaci od ministerstvo pro místní rozvoj. Lokalita Pod Kalichem se nemusí podle Mottla zastavět okamžitě, ale může se vyvíjet několik let. Ve městě, kde je poptávka po parcelách, vznikají totiž další dva větší soukromé bytové projekty. "Jsou lakmusovým papírkem zdejšího trhu s bydlením. Pokud by se soukromníkům nevyplatily, tak se do nich nepustí," dodal.

Loni vznikly parcely za Technoplynem u čerpací stanice, které už jsou prodané a několik rodinných domků už tam stojí. Minulý týden řešili radní záměr zóny v lokalitě Na Hrázi v areálu bývalého okresního stavebního podniku, kde má být asi 90 bytů. Plzeňský developer už dokončuje přestavbu administrativní budovy na byty, které už jsou na prodej. "Za tím je poměrně rozsáhlý pozemek, kde by měly vyrůst bytové nebo rodinné domky. Zatím se plocha čistí," dodal Mottl.

Sušice od jihozápadu - zdroj: Wikipedie, autor - cs:Ivo Lukačovič

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*