Svítkov – západ

(ČTK) – Pardubice zpracovaly soubor regulačních zásad, které mají korigovat podobu nově vznikající zástavby Svítkov – západ. Cílem města je, aby tato sídelní část získala architektonickou identitu a působila jednotně a bez výstředností. Regulační prvky řeší například polohu domu či jeho vzdálenost od sousedních pozemků, do návrhu vzhledu stavby samotné však výrazně nezasahují, uvedla Iveta Koubková z kanceláře primátora.

Nadace pro rozvoj města Pardubic scelila ve Svítkově rozsáhlé pozemky, které chce po vybudování inženýrských sítí a přístupových komunikací prodat zájemcům o výstavbu rodinných domů. Za plochodrážním areálem Zlaté přilby připravuje 101 parcel o velikosti zhruba 700 až 800 metrů čtverečních.

Prostorová regulace je jednou z podmínek prodeje, které žadatel přijme podpisem kupní smlouvy. Budoucí majitele pozemků by však při stavbě neměla nějakým zásadním způsobem omezovat. „Cílem je zejména kultivace nově vznikajícího veřejného prostoru ulic prostřednictvím navržených stavebních čar a dalších detailů, jakými jsou například parametry pro řešení oplocení, skříní přípojek technické infrastruktury nebo pilířů pro poštovní schránky,“ uvedl Aleš Reiský z odboru hlavního architekta pardubického magistrátu.

„Dříve tomu bylo spíše tak, že co pozemek a majitel, to jiný názor a vkus, což celkovému dojmu nově vznikajících vilových čtvrtí rozhodně nesvědčí,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Prodejní cena za metr čtvereční je stanovena na 2100 korun. Vlastní prodej se předpokládá ve druhém pololetí příštího roku. Podrobné informace a mohou zájemci najít na webu nadace.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Dobrý den, nejaktuálnější informace najdete v odkazu uvedeném v článku. Redakce

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    dobrý den, prosím o info o stavbě domů Svítkov -západ ,náhodou jsem uviděla přípravu inž.sítí .
    děkuji za info

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*