Světoví architekti míří do Prahy, v centru metropole ožijí Dny měst

Milovníci architektury slaví tento týden opravdový svátek. Uznávaní světoví architekti se v rámci mezinárodního festivalu Architecture Week sjíždí na prestižní setkání do Prahy. Příští dva týdny patří i projektu Dny měst v Praze, v centru metropole se tak široké veřejnosti představují česká města, polská či slovenská kultura.


V rámci  7.  ročníku mezinárodního  festivalu Architecture Week Praha 2013 se uznávaní zahraniční architekti zamíří ve čtvrtek 3. října v Brožíkově síni Staroměstské radnice  na Odbornou konferenci. Letos jsou přednášky věnované tématu Ochrany hmotného kulturního dědictví v rámci  Evropské unie.
„Jsme velice potěšeni, že pozvání přijali významní evropští a světoví odborníci na problematiku ochrany památek a architektonického dědictví, mezi hlavní hosty patří například Prof. Michael Turner, zástupce světové organizace UNESCO Paříž,“ uvedl ředitel festivalu Ing. Petr Ivanov.

Mezi přednášejícími se představí například Antonio Natali,  editel florentské Galerie Uffizi,  který promluví na téma nedávné restaurátorské práce v galerii Uffizi a otevření nových sálů, dále Nikita Yavein (Studio 44) architekt ze Svazu architektů Ruska s přednáškou Petrohradská architektura a rekonstrukce Ermitáže.
Dalším z hostů bude i Frédéric Didier, hlavní architekt historických památek (Správa zámku a města Versailles), Carlotta Del Bianco, spoluzakladatelka a viceprezidentka, Nadace Fondazione Romualdo Del  Bianco – Life Beyond Tourism Foundation in Florence nebo Mgr.  Ondřej Zatloukal, vedoucí uměleckohistorického oddělení, Muzeum umění Olomouc na téma Vzorová rehabilitace památky UNESCO, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži.
Letošní ročník Architecture Weeku v Jiřském klášteře na Pražském hradě přestavuje architekturu téměř třiceti českých, polských a slovenských měst, dále moderní a historickou architekturu čtyřiceti zemí, obrazem festival ukazuje všechny památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO (745 památek ze 157 zemí světa).

"Na výstavu se nám podařilo shromáždit přes 200 maket architektonických staveb z celého světa. Návštěvníci zde můžou vidět minulost i současnost architektury zároveň.  Zájemci o architekturu by si neměli nechat ujít přednášky v Národní technické knihovně. Mezi přednášejícími budou například Nikolaus Goetze z Německa, Jorge + Arturo Arditti z Mexika, Josef Pleskot z AP Atelieru, pozornost jistě přiláká i přednáška Bracha a Michaela Chyutina z Izraele či Fernanda Menise z Finska,“ dodává Ivanov.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*