Synthon v Blansku otevřel závod na výrobu léčivých látek

Blansko 15. června (ČTK) – Nizozemský výrobce léků Synthon dnes v Blansku otevřel centrum výzkumu a vývoje a nový výrobní závod. V bývalém areálu chemičky Lachema firma za téměř půl miliardy korun vytvořila závod na vývoj a výrobu účinných léčivých látek, ze kterých se vyrábí léky. Firma díky přestavbě závodu vytvořila 20 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst, celkem jich má kolem 130.

Areál Lachemy koupil Synthon v roce 2000 a postupně jej začal přeměňovat na výrobnu léčivých látek. Povolení je vyrábět dostala firma v dubnu 2006. Nový závod, který firma dokončila letos na jaře, splňuje podle vedoucího obchodu Petra Čermáka všechny technické a kvalitativní standardy světového farmaceutického průmyslu. „Můžeme díky němu vyrábět vysoce účinné léčivé látky, z nichž poté v dalších pobočkách Synthonu v zahraničí vznikají finální formy jako jsou například tablety,“ řekl již dříve ČTK Čermák.
Synthon v Blansku nevyrábí hotové léky, ale pouze účinné látky, ze kterých se léky teprve později vyrábí. Jde například o látky pro výrobu antidepresiv, antialergik nebo látek snižujících cholesterol.
„Zájem máme o absolventy univerzit chemických oborů,“ přiblížil Čermák a upozornil, že do podniku se sjíždí zaměstnanci z různých regionů. Míru nezaměstnanosti na Blanensku tedy příliš neovlivní. Podle Čermáka předcházely výrobě každé z látek roky výzkumu a vývoje vhodného způsobu produkce, který by nenarušoval platné patenty originálního výrobce.
Společnost Synthon má sídlo v Nizozemsku. Kromě Česka má další pobočky například v Argentině, Austrálii, Chile, Španělsku a USA.


Doplněno stavbawebem:

Projekt pro objekt Centra výzkumu a vývoje vypracovala společnost Chemoprag v letech 2006-2007 (studie, projekt pro stavební povolení, realizační dokumentace)

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*