Takato Tamagami: Café Aura

Karuizawa je známá jako letovisko, které rádi často navštěvovali John Lennon a Yoko Ono.

nbsp;

Architekt: Takato Tamagami Architectural Design
Místo: Karuizawa, distrikt Kitasaku, prefektura Nagano, Japonsko
Ralizace: 2011
Foto: Masaya Yoshimura
Plocha: 137,28 m2
Konstrukční řešení: S. Form / Akira Ouchi
Café Aura stojí na vrcholku prudkého kopce v Karuizawě, na pozemku o velikosti asi 10 000 m2 ležícím ve výšce 1200 m.n.m. Odtud jsou nádherné výhledy na město Karuizawa dole a ve slunečných dnech si návštěvník může vychutnat fantastické panorama jižních Japonských Alp a pohoří Yatsugatake v dálce.
Klient požadoval tři věci: Za prvé, abychom do návrhu zakomponovali krásnou okolní scenérii; za druhé si přáli zahradu, kde by se mohly odhrávat venkovní akce a aby současně hosté mohli tyto akce sledovat z útulku kavárny; a za třetí chtěli své soukromé místo, kde by si mohli odpočinout.
 
Nejprve jsme umístili dlouhou platformu a ustavili směr pohledu na Karuizawu. Potom byla podlaha upravena tak, aby se hodila do přirozeného zvlnění hor, protože si myslíme, že člověk se cítí mnohem bezpečněji a lépe si odpočine, když je tělo blíže zemi. Abychom zajistili co nejlepší výhledy z kavárny, postavili jsme na místě lešení a hledali co nejlepší místa výhledů. Výsledkem byl bar ve tvaru zakřiveném v tupém úhlu a uprostřed zahrada. Pohledy směřují do zahrady.
 
Pro zasklení kavárny jsme použili co největší dvojitá okna. Tak je možné sledovat, co se děje v zahradě, jako například noc při svíčkách, koncerty apod. na pozadí fantastického panoramatu vzdálených hor. Od východu slunce až do noci mění obloha svou barevnost minutu za minutou a nakonec se zcela zatmí – pak lze pozorovat hvězdy zářící nad hlavami. Abychom se vyhnuli reflexím na skle v noci, použili jsme bodové osvětlení a některé části zdi byly nagtřeny na černo. 
Dlouhá vykonzolovaná terasa kavárny poskytuje pocit, že plujete v oblacích. Z mnoha sedadel vypadají hory velmi blízko, takže máte pocit, jako by byly přímo naproti vám. Naším záměrem bylo nabídnout nejrůznější zážitky z výhledů z kavárny i z terasy a zahrady.
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*