TDO Architecture: Forest Pond House

Forest Pond House (Domek u lesního rybníka) na venkově v hrabství Hampshire je jak místem pro meditaci, tak lesním doupětem pro dětské hry.Architekt: TDO Architecture
Místo: Hampshire, UK
Plocha: 6 m2
Realizace: 2012
Foto: Ben Blossom


Forest Pond House (Domek u lesního rybníka) lehce levituje nad břehem rybníka v úpatí rodinné zahrady. Kabinet s dřevěným skeletem a povrchy z překližky, skla a mědi byl architekty navržen a postaven za sedm a půl tisíce liber. Jediným schématem návrh zajišťuje dvě funkce.

Formu dal stavbě les. Forest Pond House kombinuje kontrast vůči okolí s kontrastním využíváním a dociluje výrazného účinku. Je uhnízděn mezi temným dramatem lesa a jasným klidem vodní hladiny. K lesu se obrací černými pravoúhlými stěnami; světlá zakřivená plocha a tabulové sklo ve vykonzolovaném konci domku jsou otočeny k rybníku. Domek se v něm zrcadlí a i jeho funkce je duální.

Tmavé fasády jsou i tabulemi pro kreslení v lese. Stoupající podlaha a klesající strop zmenšují jeden kout na velikost dítěte. Jasnější konec domku u lesního rybníka s jediným zdrojem světla a lavičkou s výhledem na vodu zaměřují pozornost a poskytují místo k přemýšlení.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*