Třeboň zahájila rekonstrukci Bertiných lázní

Dne 11.listopadu 2014 započala delší dobu plánovaná rekonstrukce balneoprovozu Bertiných lázní. Jedná se o rekonstrukci slatinných koupeli, vodoléčby a vestavbu nového výtahu. Současně bude probíhat rekonstrukce šaten bazénu. Rekonstrukce potrvá do poloviny března příštího roku. Autorem projektu rekonstrukce je architekt Antonín Nehoda z ateliéru A+ ARCHITECT (doplněno Stavbaweb).

Bertiny lázně (zdroj foto: Facebook/A+Architect)

(ČTK) – Město Třeboň zahájilo rekonstrukci Bertiných lázní. Jejím cílem jsou především léčebné provozy. Investice přinese větší pohodlí klientům i zaměstnancům a pomůže zvýšit konkurenceschopnost lázní. Modernizace přijde město, které je vlastníkem lázní, na více než 50 mil. Kč.

„Rekonstrukce v Bertiných lázní se bude týkat slatinných procedur, vodoléčby, bazénových šaten, technologického zařízení přípravy slatiny a postaven bude nový výtah. Přidanou hodnotou bude rozšíření wellness procedur,“ řekla ČTK mluvčí města Jitka Bednářová. Pro realizaci bylo vybráno mimosezonní období, kdy lázně pocítí nejmenší ekonomickou ztrátu.

Investice přichází po dvaceti letech od poslední přestavby lázní. Důraz je kladen na ideální využití prostoru, zjednodušení pracovních úkonů zaměstnanců a dosažení maximálního komfortu pro pacienty. Rekonstrukce se týká se plochy o výměře 750 metrů čtverečních, stávající dispozice včetně podlah budou vybourány, počítá se mimo jiné s novými instalacemi včetně vzduchotechniky s novou klimatizační jednotkou.

Jedna z největších změn zasáhne prostor vodoléčby, kde se chystá výměna střechy. Střecha bude koncipována tak, aby byla připravena pro rozvoj lázní v dalších letech. Nový výtah bude znatelně větší než současný a díky přístupu ze sníženého podlaží se budova stane plně bezbariérovou.

Tuto část investice za 41,5 mil. Kč včetně DPH uhradí město jako vlastník lázní plně ze svého rozpočtu. Lázně zaplatí ze svých zdrojů rekonstrukci bazénových šaten zhruba za 4,5 miliónu a technologie přípravy slatiny za 5,3 miliónu.

Od 1. prosince do poloviny března příštího roku je naplánována odstávka provozů kromě rezervačního oddělení, které bude k dispozici i při rekonstrukci. Uzavřena bude restaurace Adéla, v provozu však zůstane další gastronomický provoz Bertiných lázní, restaurace Top Spin. V Lázních Aurora město do 15. prosince vymění okna na kolonádě za více než 7 mil. Kč.

Do třeboňských lázní loni přijel rekordní počet hostů, a to 34 575, přesto tržby klesly. O více než 30 procent ubylo pojištěnců, zvýšil se však počet samoplátců, kteří ale přijížděli především na krátkodobé pobyty. V roce 2012 město dokončilo v Auroře investice za 170 mil. Kč.

Doplněno Stavbaweb:
Bertiny lázně Třeboň
A+ ARCHITECT
 Související články:

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*