Technologie Activ´Air společnosti Rigips

Technologie Activ´Air neutralizujíci formaldehyd je inovativním a trvalým řešením pro kvalitnější ovzduší interiérů.

V pozadí technologie Activ’Air se skrývá specifická složka, která se přidává do sádrokartonových desek Rigips. Tato složka přitom nemá žádný negativní vliv na životní prostředí. Účinná látka v deskách Activ’Air odbourává škodlivý formaldehyd tak, že jej přemění na neškodné inertní látky. Jde o konečný a nezvratný proces.

Activ´Air působí ve třech krocích:

  1. Formaldehyd se dostane do kontaktu se sádrokartonovou deskou a složka Activ´Air ho pohltí.
  2. Activ´Air formaldehyd rozloží a přemění ho na neškodné inertní látky.
  3. Tyto látky se zpětně nevylučují do ovzduší, zůstávají v sádrokartonu.


Technologie Activ´Air může být obsažena ve všech stavebních i konstrukčních deskách Rigips (stavební deska RB, Modrá akustickádeska, protipožární deska, konstrukční deska RigiStabil apod.)
Sádrokartonové desky s Activ’Air je možné uplatnit ve všech běžných typech konstrukcí, kde se používají i běžné sádrokartonové desky – v podhledech, příčkách či předsazených stěnách.
Při montáži desek s Activ´Air se využívají stejné technologické postupy jako při konstrukci běžných sádrokartonových desek (řezání, připevňování, tmelení). Jedinou podmínkou je použití difuzně otevřených (prodyšných) barev nebo tapet při finální úpravě.

• Activ´Air® trvale odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší
• Activ´Air® neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými prodyšnými materiály
• Nezávislé laboratoře potvrzují, že technologie Activ´Air zpětně nevylučuje do ovzduší žádný formaldehyd
• Složka Activ´Air je účinná po dobu minimálně 50 let
• Technologie Activ´Air je cenově dostupné řešení. Například podkroví o rozloze cca 150 m² vyjde v průměru pouze o 5 000 Kč dráž, než při využití běžných sádrokartonových desek.


Využití technologie Activ´Air v praxi:

Při rekonstrukci interiéru školky v Břize byly využity červené protipožární sádrokartonové desky Rigips se složkou Activ´Air. Pro rekonstrukce škol a školek je využití desek s Activ´Air velmi vhodné, protože děti jsou na kvalitu ovzduší nejcitlivější.


 
V dřevostavbě nové školky v Ratíškovicích byly pro všechny vnitřní konstrukce využity konstrukční desky RigiStabil Activ´Air. 
 
Majitel okálu si nechal před rekonstrukcí podkroví změřit koncentrace formaldehydu. Na základě naměřených hodnot, které přesahovaly doporučené zdravotní limity, se rozhodl použít sádrokartonové desky Activ´Air. Na snímku stav před rekonstrukcí.
 

 
Stav po rekonstrukci interiéru okálu.
Realizace firma  Solstav.

podle podkladů společnosti Rigips

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*