Techtextil 2019

V květnu frankfurtské výstaviště představí veletrh Techtextil, a to konkrétně ve dnech od 14. do 17. května 2019. Přední mezinárodní veletrh technických textilií, netkaných textilií a textilních technologií představí letos opět větší množství mezinárodních vystavovatelů. O velké oblibě a úspěšnosti veletrhu vypovídají i plně zarezervované výstavní plochy, které byly obsazeny již hodně brzy.

Celým veletrhem se ponese téma, Urban Living – City of the Future‘, které odpovídá na mezinárodní otázku, jak budou technické textilie v budoucnosti formovat městský život.

Tento veletrh, který se koná každé dva roky, zasahuje do mnoha průmyslových odvětví najednou a na jednom místě propojí architekty, experty z automobilového průmyslu, medicíny, módního průmyslu či dodavatele ochranných oděvů a prostředků osobní ochrany.

Veletrhu významně roste počet dodavatelů nejrůznějších technologií, ale i vláken či přízí. Velké zastoupení mají i dodavatelé tkanin, povrstvených textilií či funkčních oděvních textilií. S jistotou lze říci, že nechybí žádná oblast využití textilních materiálů a že zde naleznete ucelený sortiment výrobků.

Již zmíněná doprovodná akce, Urban Living – City of the Future‘ představí řešení pro život ve městech budoucnosti. Tato platforma vznikla ve spolupráci s nizozemskými kolegy v kreativních oborech „Creative Holland“. Neustálá stěhování lidí a vznikání nových megalopolí znamená výzvy nejen pro ty, kteří se zabývají bydlením a mobilitou, ale i pro subjekty zaměřené na zásobování potravinami a poskytování zdravotní péče. Funkční oblečení s různými chytrými funkcemi bude hrát v budoucnosti pravděpodobně mnohem důležitější roli než dnes. Na veletrhu tedy budou na výstavních plochách představeny příklady využití takových materiálů v praxi.

Samotný doprovodný program nabídne informace o dalším průmyslovém využití těchto materiálů. Novinkou na veletrhu je Fórum Techtextil, které bude fungovat jako otevřená platforma pro výměnu názorů a zkušeností. Fórum se bude konat v hale 4.1 a vstupné je zdarma. V rámci doprovodného veletrhu budou návštěvníkům přístupné odborné přednášky a diskuse na následující témata: udržitelnost, digitální transformace, inteligentní textilie, textilie pro život ve městě a technické textilie v lékařských technologiích.

Jako každoročně, tak i tento rok se budou udělovat ceny za inovativní nápady. Tento patnáctý ročník cen technologického vývoje a inovací se vyhlašuje první den konání veletrhu. Techtextil Innovation Award oceňuje inovativní počiny v oblasti technických, netkaných a funkčních textilií. Nezapomíná se ani na studenty a mladé pracovníky, kterým se předává ocenění „Textile Structures for New Building“. Slavnostní ocenění bude probíhat během veletrhu a všechny oceněné práce a nápady budou představeny na speciální výstavě.

Veletrh Techtextil se koná souběžně s veletrhem Texprocess. Centrálním tématem obou veletrhů je udržitelnost. Tato samostatná a významná problematika se jako strategie představí vystavovatelům poprvé. Hala 4.1 bude nejen místem fóra Techtextilu, ale i místem, kde se představí vybraní dodavatelé tkaných textilií, splétaných a pletených látek, povrchově upravených textilií a netkaných textilií spolu s vybranými dodavateli strojů.

Za Texprocess zde budou představeni dodavatelé funkčního zboží a koncept digitalizované textilní mikrotovárny. Návštěvník bude moci objevit výrobní linky na výrobu oblečení, obuvi a zpracování technických textilií.

Oba dva veletrhy současně představí více než 1 700 vystavovatelů z 66 zemí světa. Propojení obou veletrhů poskytne komplexní pohled na všechny fáze zpracování textilu, včetně dokončovacích technologií a digitálního tisku.

Více informací o veletrhu Techtextil naleznete na webových stránkách www.techtextil.messefrankfurt.com

Vstupenky na veletrh si můžete pohodlně zakoupit online na tomto odkazu.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*