Tee House

Obec Čeladná, obklopená krajinou beskydských hor, se v posledních letech rozrostla o řadu výrazných staveb. Nejnovějším přírůstkem je apartmánový projekt TeeHouse umístěný v golfovém a jezdeckém areálu. Cílem bylo doplnit nabídku služeb areálu o ubytovací zařízení a wellness. Při ztvárnění tohoto záměru jsme se inspirovali okolní krajinou a jasným ortogonálním členěním účelových staveb původního jezdeckého areálu.

Nové objekty jsme umístili do tvaru písmene L, nacházejí se v přibližné poloze bývalých utilitárních staveb. Respektují tak strukturu i členění místa. Stávajícího urbanismu je využito také pro umocnění výhledů z apartmánů. K pokojům v typických podlažích náleží velkorysé lodžie, které jsou výrazným architektonickým prvkem na fasádách. To je ještě zdůrazněno ustoupením suterénního patra, což nechává vyniknout hlavnímu objemu stavby. Podkrovní část je řešena jako ustoupená s výrazně přesahující příčně zalamovanou střechou. Vizuálně silný architektonický prvek ve střešní rovině je zkonstruovaný podle reliéfu okolní hornaté krajiny.

Objemové ztvárnění budov je zdůrazněno snahou o použití co nejmenšího množství materiálů a barev na fasádě. Konceptu dřevěných částí na podkladu tmavé fasády je dosaženo pomocí základních pohledových materiálů jako sibiřský modřín, tmavě šedý bond, omítka a pohledový beton. Čistá geometrie budov se tak stává součástí okolní beskydské krajiny.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Klient: CREAM Real Estate s.r.o.
Autoři: Studio CMC architects a.s. – Vít Máslo, David R. Chisholm
Projekční tým: Evžen Dub, manažer projektu, Daniel Šimpach, Jan Hřebíček, Lenka Dřevická, Josef Knotek; hlavní inženýr projektu Chválek Atelier s.r.o.
Vedení stavby: H1K
Betonová konstrukce: Generální dodávky staveb s.r.o.
Okna, fasáda bond: CLEARMONT
Tesař: Lukáš Hrabovský
VZT, UTCH: MORYS s.r.o.
Podlahy: Floor Experts
Vedení dodávky interiéru: BRICK realizace interiérů spol. s r.o.
AV technika: VT project
Zastavěná plocha: 2841 m²
Hrubá podlahová plocha: 9749 m²
Užitná plocha: 7326 m²

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Geometrie a hmota budov podle mne není součástí, ale tvrdou konkurencí okolní krajiny.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*