Telefonica O2 poskytuje podklady pro stavebni povoleni elektronicky

S počátkem letošního roku spouští Telefonica O2 nový portál dokumentace site, který umožní všem zájemcům získat mapové podklady o poloze telekomunikačních sítí na jejich pozemcích elektronicky. Tato aplikace je mimořádně užitečná pro všechny, kteří tyto podklady potřebují pro stavební nebo územní řízení. Díky elektronické komunikaci je budou schopni získat ve výrazně kratší době a bez nutnosti osobní návštěvy. Ročně přitom Telefonica O2 eviduje zhruba 150 000 takovýchto žádostí.

„Informace o našich sítích poptávají nejčastěji stavební firmy a experti, kteří plánují výstavbu nových objektů nebo přestavbu těch stávajících. Pro nás i všechny zájemce je pochopitelně nejvýhodnější, když dokážeme všechny úkony vyřešit elektronicky,“ říká Jiří Lagner, ředitel pro administraci a dokumentaci sítí ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic. „Nová aplikace nejen výrazně zkrátí dobu potřebnou na vyřízení, ale také náklady spojené s jejím podáním.“

Nyní probíhá celý proces elektronicky – od registrace zájemce a zadání požadavku prostřednictvím portálu, přes interní, centrální zpracování až po získání plnohodnotného vyjádření formou e-mailové zprávy a odkazu na elektronické úložiště, kde je příslušné vyjádření uloženo.

Automatické vyjádření s odpovědí obdrží žadatelé, na jejichž parcelu žádná síť nezasahuje. Po dokončení druhé etapy implementace umožní nová technologie automatické vydání vyjádření i zájemcům, kterých se současná infrastruktura přímo dotýká. Telefónica O2 bude touto cestou schopna obsloužit až 97,5 % všech podaných žádostí během zhruba deseti minut.

Postup při získávání informací o sítích je přitom velmi jednoduchý a intuitivní. Stačí, aby zákazník navštívil odkaz www.cz.o2.com/dokumentace, kde najde přímý vstup do aplikace. V žádosti stačí vyplnit několik kontaktních údajů, vyznačit v mapě požadované území a po vygenerování dokumentů v elektronické podobě si je stáhnout. Na stránkách je rovněž videoprezentace, která zájemce celým procesem provede krok po kroku.

O kvalitě celého řešení svědčí i skutečnost, že na konci roku 2009 získal projekt prestižní mezinárodní ocenění Be Inspired Awards, které každoročně uděluje společnost Bentley Systems.

 

Martin Žabka
Tiskový mluvčí
Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*