Testovací provoz aplikace hledání v mapách

Fotogalerie ke článku (1)

www.1188.cz

www.1188.cz
Celá fotogalerie (1)

Internetové stránky www.1188.cz nabízí také katastrální mapy celé České republiky.

Od ledna 2008 je všem uživatelům internetu na stránkách http://www.1188.cz k dispozici testovací provoz aplikace hledání v mapách. Kromě klasických map nabízí internetové stránky 1188 unikátně také katastrální mapy celé České republiky.

Nový geografický informační systém přináší celkem čtyři druhy map — základní, katastrální, ortofotomapy a na oblíbených výletních místech České republiky i detailní mapy turistické. Jako jediní v tuto chvíli nabízíme prolnutí ortofotomap s mapami katastrálními — stačí použít na ortofotomapě zoom a aplikace zobrazí vybranou lokalitu na mapě katastrální. Digitální katastrální mapy jsou k dispozici v podobě, v jaké je poskytuje Český úřad zeměměřičský a katastrální. Hledání v katastrálních mapách není zpoplatněno. Pro jejich zobrazení je pouze nutné se při první návštěvě zdarma pomocí jednoduchého formuláře zaregistrovat.

Celé mapové řešení 1188 disponuje jak základními, tak pokročilými funkcemi, které vyhledávání maximálně usnadňují. Do vyhledávacího pole lze zadat adresu včetně čísla popisného a orientačního, nebo GPS souřadnice. Mapy je možné snadno přeposílat prostřednictvím e-mailu, posouvat pomocí myši či nadefinovaných tlačítek a navigační okno lze zmenšit na minimum, nebo přesunout na jakékoli místo na obrazovce, aby nepřekáželo při sledování nebo tisku mapy.

Systém nabízí ve svém testovacím provozu mapy České republiky, Slovenska a Evropy v různých měřítkách, přičemž na Slovensku jsou k dispozici uliční plány 8 největších měst.

S postupem času počítáme s rozšiřováním současné beta verze o další funkce, jako např. plánovač tras, přidávání vlastních ikon s popisem atd. Na mapovém řešení se podílí společnost Position, s. r. o.

Vyhledávání v mapách je dalším krokem k zatraktivnění stránek 1188, jejichž obsah budeme postupně i nadále rozšiřovat o další funkcionality.

Zdroj: Tisková zpráva Telefónica O2 Czech Republic, a. s.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*