The Park

Fotogalerie ke článku (8)

Ochranná stěna při večerním osvětlení

Ochranná stěna při večerním osvětlení

Piazza před budovami 08 a 10

Piazza před budovami 08 a 10

Centrální náměstí v pohledu od ochranné stěny

Centrální náměstí v pohledu od ochranné stěny

Protihluková fasáda směrem k D1. Detail

Protihluková fasáda směrem k D1. Detail

Jezírka v zahradní části areálu směrem k Roztylské

Jezírka v zahradní části areálu směrem k Roztylské

Hlavní komunikace středem areálu

Hlavní komunikace středem areálu

Situace urbanistická

Situace urbanistická

Řez

Řez
Celá fotogalerie (8)

Administartivní areál mezi dálnicí D1 a Roztylskou ulicí u stanice metra Chodov v Praze 4

Adresa: V Parku, Praha 4-Chodov
Investor: AIG LINCOLN CZ
Autor: Jakub Cigler, Vincent Marani
Hlavní architekt projektu: Boris Vološin
Hlavní inženýr projektu: Petr Kužela
Spolupráce: Tereza Pardonová, Martin Elich, Wanda Krčíková, Petr Ovčačík, Katarína Pašková, Isabel Vlaeminck, Daniel Wendt, Tomáš Gajdošík, Valerie Roubalová, Roman Prachař, Hiromitsu Nakagawa, Sussane Zetsch, Antonín Holubec, Mariana Gomés, Claudia Schäfer, Tomáš Bíma, Aleš Raimr, Michal David, Libor Kopáček, David Lomnický, Vít Čeřovský, Luboš Hýbner, Marie Mrázová, Daniel Jedlička
Profese:
Sipral (fasády)
BSK Plán 7 (MEP = elektrika, topení, chlazení, zdravotechnika. . .)
Němec Polák — statika
Terra Floridu — zahradní úpravy
Copijn Utrecht (Holandsko) — zahradní úpravy
OVE ARUP — MEP a řízení budov
Ing. Ráb — požární ochrana
Ekola — akustika a studie osvětlení
Generální dodavatel stavby: PORR Praha
Celková podlažní plocha: 190 000 m2
Předpokládané dokončení projektu: 2009
Projekt: 1999 — 2001
Realizace: 2001 — 2006
Nájemci: IBM (budova dokončena 2002), LENOVO (2002), Zander (2002), DELL (2003), Sodexho — restaurace (2003), SONY (2004), Accenture (2005), Canadian Medical Care (2005),Computer Associates (2005), DHL (2005), GE Fanuc (2005), World Class Fitness (2005), Zátiší Catering Group (2005), Haworth (2006), Honeywell (2006), SUN Microsystems (2006)


Realizace areálu The Park směřuje k naplnění urbanisticko architektonického záměru vytvořit humánní pracovní prostředí. K výstavbě dochází postupně, vždy současně s navazujícími zahradními úpravami. Na první fázi výstavby, během které byla postavena administrativní budova s označením 02, plynule navázala realizace dalších dvou fází, ve kterých postupně v letech 2003 až 2006 vznikly další objekty. Spolu s dokončením série administrativních budov byly realizovány umělé vodní prvky a vybudována jezírka, která spolu s komplexními zahradními úpravami spojují jednotlivé části areálu v celek. Postupující výstavbou dalších administrativních objektů došlo k zformování vnitro-areálové komunikace, k uzavření prostoru nově vzniklého náměstí s podzemními garážemi označenými jako objekt 04 a ke vzniku celistvého urbánního prostoru. Centrální náměstí je určeno především k relaxaci a tvoří ho travnatá plocha s vodním prvkem, golfové hřiště a objekt klubu s navazující dřevěnou terasou krytou textilní střechou. Objekty 07 a 05 byly oproti původnímu projektu propojeny přemostěním na subtilní podnoži. Rozšíření vyplynulo z požadavku klienta na zvětšení podlažní plochy a prověřilo životaschopnost urbanistického konceptu. Areál byl v rámci výstavby rozšířen o řadu doplňkových služeb, jako jsou banka, fitness, kavárna, trafika, lékařská služba, školka a další, které přispěly k celkovému oživení areálu. V současnosti probíhá výstavba objektů 09 a 11, objekt 12 je ve fázi projekční přípravy.

Publikováno ve Stavbě č. 6/2006

Fotogalerie


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*