THINK ARCH: Ještě tři týdny do konce registrace!

Hledáme architektonicky kvalitní a invenční práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí.
Pokud využijete pro navržení svého soutěžního návrhu software od společnosti Autodesk, můžete navíc vyhrát speciální cenu Autodesk Award – 50 000 Kč na cestu kamkoliv po světě.

 


Máme za sebou více než měsíc od vyhlášení soutěžní přehlídky pro studenty architektury a mladé architekty do 40 let. Za minulý týden se událo mnoho nového – přinášíme vám aktuální souhrn informací o aktivitách a dění THINK ARCH 2012.
– Na facebookovém profilu Vám denně přinášíme informace o pohybu oficiálního vozu soutěže THINK CAR – Citroën DS5. Minulý týden náš tým operoval na Fakultě architektury VUT v Brně. Tady jste se mohli setkat s týmem THINK CAR, vzít si leták s informacemi o soutěži a získat informace o všem kolem THINK ARCH. Zároveň náš tým natáčel přímo v místě dění krátkou reportáž, která bude již brzy uveřejněna na našem Facebooku a webu. Těšte se.
– V následujících dnech se bude THINK CAR tým pohybovat hlavně v Praze. Pravidelně bude navštěvovat listopadové čtvrteční večery COOLPLANNING na pražském ARCHIPu (Architectural Institute in Prague, www.archip.eu) a opětovně zavítá na Fakultu architektury ČVUT v Praze (FA ČVUT).
– Fotogalerii z brněnské FA VUT si prohlédněte na Facebooku: www.facebook.com/thinkarch.
– Na Facebooku jsme pro fanoušky uspořádali týdenní soutěže pro early birds: Každý platný soutěžní návrh v některé z obou kategorií, který pošlete od pondělí do pátku do 23:59 v týdnu vyhlášení soutěže, získá dárek od našeho partnera PUMA. Další dárky jsou připraveny pro každého padesátého FB fanouška THINK ARCH.

THINK ARCH je soutěžní přehlídka určená
• studentům vysokých škol (kategorie A)
• architektům do 40 let (kategorie B)
Přihlaste svůj projekt, studii nebo realizovanou stavbu a vyhrajte.

HLAVNÍ DŮVODY, PROČ SE ZÚČASTNIT THINK ARCH:
1. Zajímavé zadání soutěže
2. Ceny v celkové hodnotě 200 000 Kč
3. Propagace vaší práce v českých i zahraničních médiích
4. Speciální cena Autodesk Award 50 000 Kč na cestu kamkoliv
5. Večer architektů a výstava v únoru 2013

______________________________________


THINK ARCH
Občanské sdružení Centrum české architektury vyhlásilo přehlídku studentských prací a prací architektů do 40 let THINK ARCH 2012. Tématem letošního ročníku je udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.  Přehlídka bude v únoru 2013 pokračovat výstavou, kde budou představeny všechny přihlášené práce. Soutěžní přehlídka je vyhlášena v souladu se soutěžním řádem České komory architektů a její uzávěrka je 31. listopadu 2012.
Soutěžící mohou své práce přihlásit na webu www.thinkarch.cz.

Předmětem letošního ročníku přehlídky THINK ARCH jsou návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Organizátoři hledají architektonicky kvalitní a invenční práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. „Téma udržitelnosti v architektuře považujeme za klíčové. Jsme přesvědčeni o tom, že zvláště pro mladou generaci architektů je toto téma podstatné už jen proto, že tato generace projektuje svět, ve kterém žije. My jsme zde proto, abychom je v tomto počínání podpořili,“ říká Patrik Minks ze společnosti Autodesk, který je jedním z členů poroty. Centrum české architektury oslovilo pedagogy a studenty českých a slovenských vysokých škol, aby přihlásili školní práce.

Protože cílem přehlídky je propagace „mladé“ a progresivní architektury, je druhá kategorie určena architektům do 40 let. „Máme za to, že právě tato věková skupina architektů po škole dnes potřebuje největší podporu. Proto jsme otevřeli i druhou kategorii, kde předpokládáme účast zajímavých realizací,“ říká Kateřina Obrazová, sekretář soutěže z Centra české architektury. 
Přehlídka bude v únoru 2013 pokračovat výstavou, kde budou představeny všechny přihlášené práce. Soutěžní přehlídka je vyhlášena v souladu se soutěžním řádem České komory architektů a její uzávěrka je 31. listopadu 2012. Soutěžící mohou své práce přihlásit na webu www.thinkarach.cz, kde jsou i podrobné soutěžní podmínky.

Kritéria hodnocení
1. Celková architektonická kvalita návrhu
2. Invence návrhu
3. Přínos pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí
 
Ceny
1. místo v každé kategorii: 35 000 Kč
2. místo v každé kategorii: 25 000 Kč
3. místo v každé kategorii: 15 000 Kč
 
Zvláštní cena Autodesk Award za využití 3D nástrojů CAD v architektuře: 50 000 Kč na cestu (Autodesk Design Journey) – Autodesk podpoří jednoho architekta, designéra nebo studio částkou 50 000 Kč. Ta bude využita jako příspěvek na ubytování a cestu do architektonicky zajímavé destinace. Může to být pobyt studijní nebo „jen“ zmapování současné situace v daném městě či lokalitě.
 
Porota soutěžní přehlídky
Nezávislí členové: prof. akad. arch. Jiří Pelcl, doc. Ing. arch. Vladimír Krátký, Mgr. ak. arch. Roman Brychta.
Závislí členové: Ing. Tomáš Velemínský, Ing. Patrik Minks
tisková zpráva

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*