Třináct nových barev DuPont™ Corian®

Fotogalerie ke článku (5)

Illumination series / DuPont / Corian

Illumination series / DuPont / Corian

Illumination series / DuPont / Corian

Illumination series / DuPont / Corian

Rocky Collection / DuPont/ Corian

Rocky Collection / DuPont/ Corian

Camargue Collection/ DuPont / Corian

Camargue Collection/ DuPont / Corian

Forest Collection /DuPont / Corian

Forest Collection /DuPont / Corian
Celá fotogalerie (5)

Rozšíření inspirační palety pro architekturu a designâ?¦

Zahrnuje průsvitné pastely, barvy kamene a lesa a dvě nové plné barvy

Význam barev v designu, ale také v běžném životě, by neměl být podceňován. Barvy mohou vyvolávat velice rozdílné pocity, a tak účinně ovlivňovat náladu a atmosféru. Vhodně zvolenými barvami lze dosáhnout povzbuzujících nebo naopak uklidňujících pocitů. Zároveň světelné podmínky zásadním způsobem určují, jak bude barva lidským okem vnímána. Vkus a záliby jsou zcela subjektivní záležitostí každého člověka, ale barvy působí na mnoha úrovních univerzálně.

Firma DuPont provedla důkladný průzkum, jehož součástí byly semináře s designéry, ale také konzultace s odborníky ze společnosti Pantone. Výsledkem je další rozšíření barevné palety materiálu DuPont™ Corian® o 13 nových barev, které jsou v souladu s předpokládanými barevnými trendy a odpovídají současné poptávce trhu. V těchto barvách se odráží duch doby a jeho zřetelný zájem o dekorativní krajinomalbu. Nové barvy jsou zařazeny do čtyř skupin, které se tematicky odkazují k přírodním živlům — éterickému nebeskému svitu, průzračnosti vody, ušlechtilosti země a síle vulkanického ohně.

Těchto 13 nových inspirativních barevných odstínů materiálu DuPont™ Corian® bude uvedeno na trh 1. února 2008.


1) Iluminační řada („Illumination“ series) — Proměnlivé „Ledové“ odstíny

Oblíbeným tématem v designu, architektuře a stavebnictví je fascinující hra s průhlednými a průsvitnými materiály. Architekti a designéři neustále hledají kvalitní — navíc průsvitné — materiály, které by byly využitelné pro aplikace v komerčních objektech, jako jsou hotely, obchody a administrativní budovy, ale také jako dekorativní materiál v bytových domech. Inovace ve světelných technologiích zvyšují množství vhodných a použitelných materiálů.

Série iluminačních odstínů „Illumination series“ od DuPont™ Corian® nyní nabízí šest barev se zvýšenou průsvitností (včetně Ice White, první průsvitné barvy představené už v roce 2006). Odstín nazvaný Glacier Ice je jeho světlejší variantou. Další čtyři „ledové“ odstíny (Mint Ice, Lime Ice, Strawberry Ice, Blueberry Ice) mají nádech stále oblíbených jemných pastelových barev (pokud nejsou nasvětleny), ale po prosvětlení přecházejí do hlubších tónů.

Glacier Ice: elegantní průsvitnost s jemnou a čistou bílou
Mint Ice: chladný nádech zelené, který se po prosvětlení rozjasní do syté mátově zelené
Lime Ice: jemná citrusová barva, která po prosvětlení potemní do zelenkavá
Strawberry Ice: světlá růžová se po prosvětlení rozzáří do sladké a jásavé růžové
Blueberry Ice: lehký dotyk levandule se po prosvětlení umocňuje na borůvkově fialovou


2) Kamenná kolekce (The „Rocky“ collection): přírodní krása ze srdce země

Inspiračními zdroji pro vytvoření Kamenné kolekce (Clam Shell, Sonora, Lava Rock, Aztec Gold) se staly nadčasová ušlechtilost a síla kamene. Tyto barvy byly navrženy jako odpověď na neutuchající poptávku po přírodních minerálních tónech, obzvláště pro použití v rezidenčních budovách. Tyto barvy jsou v paletě povrchových materiálů DuPont™ Corian® výrazné, s bohatou a spletitou žilkovanou strukturou. Série zahrnuje kromě klasických šedých, bílých a hnědých tónů také teplejší a bohatší barvy méně obvyklých hornin.

Clam Shell: krémové tóny bílé v bílé s jemným nádechem modré a růžové
Sonora: pouštní krajina v souladu hnědých, rezavých a lasturově šedých odstínů
Lava Rock: svěží souhra tmavo- a modrošedé s černou a nádechem teplých zemitých barev
Aztec Gold: bohatý, žhnoucí základ zlatavě hořčicově žluté s náznaky modré a šedé


3) Kolekce „Camargue“ — sofistikovaná elegance

Dvě módní a rafinované plné barvy (Claret, Clay) byly vyvinuty s cílem zvýšit nabídku barev žádaných pro dekorativní stylové aplikace v komerčních budovách. Tyto barvy mohou být využity jako základní barva a barevný akcent na nábytku nebo v koupelnách jako obklady stěn kolem umyvadel.

Claret: hluboký, teplý a přitažlivý tón švestkové barvy, který stejně jako dobré ročníky vína dozrává s časem
Clay: jemná, neutrální a uklidňující šedá, která umožňuje univerzální použití


4) Kolekce lesa (The „Forest“ collection): Síla jasu

Tyto dvě barvy (Silver Birch, Pine) rozšiřují nabídku bohatě strukturovaných barev „Magna“ o podmanivé, uklidňující a povznášející tóny severských lesů.

Silver Birch: světlá, živá barva se zrcadlícími se tóny bílé, šedé a stříbrné
Pine: matrice ze zemitých, horninových a zelených tónů


 

Vývoj těchto nových barev materiálu DuPont™ Corian® byl koordinován architektem Massimem Fuccim, konzultantem divize DuPont Surfaces pro oblast architektury a designu pro Evropu.

„Originální, vysoce kvalitní povrchový materiál DuPont™ Corian® byl vyvinut před více než 40 lety firmou DuPont na základě vlastního technického výzkumu. Vývoj tohoto materiálu se nikdy nezastavil a jeho výsledkem je povrchový materiál DuPont™ Corian® s dokonalejšími vlastnostmi a ještě větší univerzálností použití. Trvalý vývoj zajišťuje, že kreativní barevná nabídka tohoto materiálu vždy drží krok se všemi významnými trendy v oblasti architektury a designu. Ale barevná skladba a estetické vlastnosti nejsou jediným hlediskem rozvoje materiálu DuPont™ Corian®. Zdokonalují se jeho vlastnosti, vyvíjejí nové aplikace, technologie, a především sledujeme jeho vliv na životní prostředí a dopad v kontextu trvalé udržitelnosti,“ říká Simon Langlois, marketingový ředitel divize DuPont Surfaces pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Tyto nové barvy byly vyvíjeny a pečlivě vybírány z řady možností, které vyplynuly z kreativního a inspiračního procesu. Zároveň ale vycházejí z reálných požadavků současného trhu. Trvanlivost a dokonce obnovitelnost po„vrchového materiálu DuPont™ Corian® předurčuje jeho využití v aplikacích, které mají optimálně sloužit po dlouhá léta. Barvy tedy musí mít nadčasový charakter, který nepodléhá pomíjivým módním výstřelkům,“ dodává Simon Langlois.

DuPont™ Corian® (www.corian.com), který vyrábí výhradně firma DuPont, se používá v řadě rezidenčních a komerčních aplikacích, interiérových prvků a speciálních aplikacích. Je to neporézní a pevný povrchový materiál, který je odolný vůči znečištění, snadno se udržuje a je trvanlivý. Lze jej opravovat, obnovovat a recyklovat. Mimoto je DuPont™ Corian® tepelně tvářitelný prakticky do libovolného tvaru podle představ designéra. Drobné povrchové mechanické poškození lze snadno odstranit bez zřetelných barevných změn.

DuPont™ Corian® vyniká také mimořádnými hygienickými vlastnostmi. Nezávislá organizace LGA Qualitest GmbH hodnotila jeho hygienické vlastnosti řadou testů a srovnávala je s tradičními materiály. Materiál DuPont™ Corian® byl hodnocen z hygienických hledisek jako vynikající. DuPont™ Corian® může také přispívat ke kvalitě ovzduší a životního prostředí. Institut na ochranu životního prostředí (The Greenguard Environmental Institute, www.greenguard.org) udělil materiálu DuPont™ Corian® certifikát nezávadnosti pro ovzduší (Greenguard Indoor Air Quality Certified®). Tento certifikát dokladuje, že povrchový materiál DuPont™ Corian® vyhovuje přísným emisním kritériím.

Společnost DuPont byla založena v roce 1802 a po celou dobu své existence je úzce propojena s vědeckým výzkumem, který využívá k řešení problémů, která činí život lidí lepší, bezpečnější a snadnější. Firma působí ve více než 70 zemích a nabízí širokou paletu produktů a služeb uplatnitelných v zemědělství a výživě, stavebnictví, oblasti komunikace a dopravě.

Základní nabídka firmy DuPont pro architekturu, interiérový design a stavebnictví je uvedena na http://www.buildingonscience.dupont.com 

Zdroj: TZ Happy Materials, 31.1.2008

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*