Slavnostní setkání podnikatelů v Senátu České republiky dne 10. října bylo místem předávání ocenění vítězům každoroční soutěže Nejlepší výrobce stavebnin. Společnost Wienerberger zopakovala svůj úspěch z předchozích let a získala v pořadí již třetí významný titul Nejlepší výrobce stavebnin, tentokrát pro rok 2012, v kategorii nad 200 zaměstnanců.
Konečné vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2012 se uskutečnilo dne 24. 9. 2013 v Park hotelu Průhonice za účasti organizátorů soutěže, mediálního partnera časopisu Stavebnictví a zástupců nominovaných soutěžících firem. Soutěž vyhlašuje každoročně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a ÚRS Praha, a. s. Prestižní ocenění byla předána vítězům dne 10. 10. 2013 při příležitosti slavnostního setkání podnikatelů v Senátu České republiky, které se každoročně koná v rámci Dnů stavitelství a architektury.
Titul Nejlepší výrobce stavebnin získala společnost Wienerberger již potřetí v řadě a připojila jej k cenám z roku 2009 a 2010.
Odborná porota udělila vítězství firmě Wienerberger s přihlédnutím ke skutečnosti, že sortiment cihlářských výrobků je pro svoji kvalitu a estetický vzhled dlouhodobě vyhledávaný a dobře uplatňovaný jak v tuzemsku, tak i na zahraničních trzích. Zavedené systémy řízení výroby a trvale prováděné celkové modernizace cihlářských závodů jsou dobrým příkladem i ostatním výrobním firmám v oboru průmyslové výroby stavebních hmot. Soutěžní porota při udělování nominace ocenila i projekt nazvaný POROTHERM DŮM, kde společnost Wienerberger ve spolupráci s vybranými stavebními firmami a dalšími partnery, včetně banky, nabízí zajištění kvalitní výstavby rodinného domu. Zúčastněné stavební firmy jsou proškoleny v rámci nabízeného programu výrobci stavebních materiálů a zodpovídají za splnění kritérií kvality stanovené společně s nezávislým kontrolním institutem.
Přihlášené společnosti byly posuzovány zejména podle několika kritérií, zahrnující ekonomickou úspěšnost, pozici na trhu, energetickou náročnost výroby a dosahovanou kvalitu výroby. Hodnocen byl dále i stav v zavádění systémů řízení výroby, výrazná investiční činnosti či zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství.
V odborné porotě zasedli: Ing. Pavel Malinský (MPO), Ing. Michael Smola (SPS), Ing. Zdeněk Kunc (ÚRS), Ing. Alexej Trinner (TZÚS Plzeň), Ing. Lukáš Peřka (VÚMO) a Ing. Jitka Nádvorníková (ÚRS).
Cílem soutěže je představit nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v ČR s jejich progresivními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl a ukázat odborné i laické veřejnosti, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být ohleduplná, šetrná, a přitom moderní a úsporná.
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…