Titul „Nejlepší výrobce stavebnin roku 2012“ patří společnosti Wienerberger

Slavnostní setkání podnikatelů v Senátu České republiky dne 10. října bylo místem předávání ocenění vítězům každoroční soutěže Nejlepší výrobce stavebnin. Společnost Wienerberger zopakovala svůj úspěch z předchozích let a získala v pořadí již třetí významný titul Nejlepší výrobce stavebnin, tentokrát pro rok 2012, v kategorii nad 200 zaměstnanců.


Konečné vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2012 se uskutečnilo dne 24. 9. 2013 v Park hotelu Průhonice za účasti organizátorů soutěže, mediálního partnera časopisu Stavebnictví a zástupců nominovaných soutěžících firem. Soutěž vyhlašuje každoročně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a ÚRS Praha, a. s. Prestižní ocenění byla předána vítězům dne 10. 10. 2013 při příležitosti slavnostního setkání podnikatelů v Senátu České republiky, které se každoročně koná v rámci Dnů stavitelství a architektury.

Titul Nejlepší výrobce stavebnin získala společnost Wienerberger již potřetí v řadě a připojila jej k cenám z roku 2009 a 2010. 

Odborná porota udělila vítězství firmě Wienerberger s přihlédnutím ke skutečnosti, že sortiment cihlářských výrobků je pro svoji kvalitu a estetický vzhled dlouhodobě vyhledávaný a dobře uplatňovaný jak v tuzemsku, tak i na zahraničních trzích. Zavedené systémy řízení výroby a trvale prováděné celkové modernizace cihlářských závodů jsou dobrým příkladem i ostatním výrobním firmám v oboru průmyslové výroby stavebních hmot. Soutěžní porota při udělování nominace ocenila i projekt nazvaný POROTHERM DŮM, kde společnost Wienerberger ve spolupráci s vybranými stavebními firmami a dalšími partnery, včetně banky, nabízí zajištění kvalitní výstavby rodinného domu. Zúčastněné stavební firmy jsou proškoleny v rámci nabízeného programu výrobci stavebních materiálů a zodpovídají za splnění kritérií kvality stanovené společně s nezávislým kontrolním institutem.

Přihlášené společnosti byly posuzovány zejména podle několika kritérií, zahrnující ekonomickou úspěšnost, pozici na trhu, energetickou náročnost výroby a dosahovanou kvalitu výroby. Hodnocen byl dále i stav v zavádění systémů řízení výroby, výrazná investiční činnosti či zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství.

V odborné porotě zasedli: Ing. Pavel Malinský (MPO), Ing. Michael Smola (SPS), Ing. Zdeněk Kunc (ÚRS), Ing. Alexej Trinner (TZÚS Plzeň), Ing. Lukáš Peřka (VÚMO) a Ing. Jitka Nádvorníková (ÚRS).

Cílem soutěže je představit nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v ČR s jejich progresivními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl a ukázat odborné i laické veřejnosti, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být ohleduplná, šetrná, a přitom moderní a úsporná. 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*