‚Kolonihavehus‘ je objekt-socha od newyorkského umělce Toma Fruina sestavená z tisíce kousků nalezeného plexiskla.
Autor: Tom Fruin
ocel, nalezené kousky barevného plexiskla
12 x 12 x 14 stop
Realizace: 2010
Foto: Nuno Neto
‚Kolonihavehus‘ je umístěn u Královské dánské knihovny v Kodani. Instalace je podobná jednoduchému domku zcela opláštěnému zářivou slupkou z plexisklových obdélníčků a ocelových rámů. Skýtá vizuální a světelný efekt velmi podobný tomu, jaký známe u barevného chrámového skla.
Domek je celý sestaven z ručně řezaných a ručně svařovaných ocelových rámečků na obrazy, které byly upraveny tak, aby držely po jednom kusu nalezeného plexiskla o velikosti od 5,08 cmx5,08 cm (2×2 palce) do 61×91,4 cm (24×36 palců). Rámečky jsou svařeny do 35 jednotlivých panelů, které jsou sešroubovány dohromady tak, aby úplně obalily kovovou konstrukci. Dveře na otočném čepu a několik ovladatelných oken doplňují dům o straně 4,27 metrů (14 stop).
‚Kolonihavehus‘ doplňují světelný design Nuna Neta a instalace zvuku od Astrid Lomholtové, které zaktivují vystoupení taneční a divadelní skupiny, jejíž performance jsou založeny na konkrétní poezii dánského básníka Vagna Steena.
Hra světel a stínů. Foto Nuno Neto
Návrh byl vytvářen na sochařském dvoře během dánského Artworkshopu | Tom Fruin svařuje panely domu během dánského Artworkshopu |
Moc se mi park líbí, není to uhlazená unylost posekaných trávníků. Divokost a rozmanitost parku a křovin je daleko více…
Škarohlíde :-) , copak nevidíte ty možnosti? Každé ráno uděláte z těch venkovních spáčů četu, která nakluše a s radostí…
Autorům, realizaci a investorovi se podařila úžasná stavba. Ta obřadní síň je svojí koncepcí a jednoduchostí nesmírně přitažlivá, gratuluji. Materiálové…
Copak omyl? Ale strategie myšlení tvůrců a autorů záměru běhá někde v jných galaxiích a nevnímá, že jsme v Česku,…
Je to kulturní stánek nebo další cirkus? Už to vidím jak ty rampy v zimě, v létě, budou žít svým…